
Fotó: FényTV
Ingyenes kutyaivartalanítási akció kezdődött Gyergyószentmiklóson, a körzeti állatorvosi rendelőben, a StarRomania Állatvédő Egyesület támogatásával. A műtéti eljárás 150 lejbe kerül, de most az akció keretében ingyen elvégzik a beavatkozást.
2019. augusztus 29., 19:432019. augusztus 29., 19:43
2019. augusztus 29., 20:132019. augusztus 29., 20:13
A támogatásnak köszönhetően 60 állatot tudnak térítésmentesen ivartalanítani. Fontos tudnivaló, hogy csak
A beavatkozás 30-40 perc, és utókezelésre nincs szükség – hangsúlyozta Gáll József körzeti állatorvos, aki reméli, hogy minél többen belátják, hogy
Fotó: FényTV
A kóbor kutyák számának visszaszorítását többek között ivartalanítással lehet megoldani, Romániában törvény kötelezi a gazdákat, hogy a nem fajtiszta állatokat ivartalanítassák.
Az illetékesek várják azokat a gazdákat, akik az akció által szeretnék ingyenesen ivartalaníttatni kutyáikat. Az érdeklődők szándékukat a 0266-361 623-as telefonszámon jelezhetik.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
Régiónként eltérő árazással 10-15 százalékkal emeli a Google a YouTube Premium előfizetés árát szeptembertől. Romániában 29 lej helyett 32 lej lesz az előfizetés a reklámmentes videómegosztóra.
Fizetésképtelenségi eljárás megindítását kezdeményezte a Lukoil romániai olajfinomítójának tulajdonosa, a Petrotel Lukoil, hogy időt nyerjen tevékenységének újraindításához – írja az MTI az Economedia.ro gazdasági hírportálra hivatkozva.
Egy ház körül mintegy 300 méteres körzetben evakuálták a lakókat hétfőn Vrancea megyében, miután egy diófa tetején egy lezuhant drónra bukkantak; a területet a vizsgálatok befejezéséig lezárták.
Erősödött hétfőn a lej az euróval és a svájci frankkal szemben, az amerikai dollár viszont drágult. Az arany ára is emelkedett, grammonként már több mint 672 lejt ér.
Összehangolt közúti ellenőrzést tartottak vasárnap a 15-ös országúton, Maros és Hargita megyében is. A négyórás akció során több mint 330 szabálysértést állapítottak meg, ezek túlnyomó többségét gyorshajtás miatt.
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök augusztus 22-én és 23-án. Az egyik esetben a járművezetőnek jogosítványa sem volt, ráadásul az autón más gépkocsihoz tartozó rendszámtáblák voltak.
1 hozzászólás