
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen tíz ivókút várja a kánikulai melegben szomjazó helybélieket és turistákat. Mint Nicu Tomuleţiu, az Aquaserv sajtószóvivője elmondta, a szolgáltató a városházával közösen szereltette fel a május elejétől késő őszig működő ivókutakat.
2019. július 03., 17:142019. július 03., 17:14
2019. július 03., 17:152019. július 03., 17:15
A cél lehetőséget biztosítani mindenkinek a városban, hogy friss és hideg vizet fogyasszon anélkül, hogy pénzt költsön, illetve újabb műanyag palackokat vásároljon és dobjon el. A városnézés, ügyintézés közben kiürült palackokat is újra lehet ezeknél tölteni.
Marosvásárhelyen vezetékes vizet lehet inni az utcán a vár mellett, a Somostetőn a kisvasút állomásának közelében és az állatkert bejáratánál, a Víkendtelepen a nagymedence, a játszótér és a bejáratnál lévő fagyizó mellett, valamint a ligeti, meggyesfalvi, kövesdombi és Tudor lakótelepi parkokban.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
szóljon hozzá!