
Az igazolvány elsősorban vasúti közlekedéssel használható. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ingyenes európai utazási igazolványra jelentkezhetnek a 18 éves fiatalok a DiscoverEU kezdeményezés révén december 11-én délig. Az igazolvány elsősorban vasúton használható.
2018. december 06., 16:502018. december 06., 16:50
2018. december 06., 16:532018. december 06., 16:53
A speciális igényű fiatalok jelentkezését is várják, tájékoztatással és tippekkel segítik őket, és adott esetben viselik a különleges segítségnyújtással kapcsolatos költségeket. A kezdeményezés révén 12 ezer fiatalnak nyílik lehetősége, hogy a DiscoverEU ingyenes utazási igazolvánnyal ellátogasson az Európai Unió más országaiba,
„Ragadd meg az alkalmat, és élj az utazás szabadságával! Fedezd fel Európa ezer arcát, kulturális gazdagságát, szerezz új barátokat, és végső soron ismerd meg önmagad!” – áll az Európai Ifjúsági Portál felhívásában. A program honlapján számos, a jelentkezéssel kapcsolatos információ olvasható.
Az USR felszólította az ANI-t, hogy tegye közzé azoknak a helyi és megyei önkormányzati képviselőknek a névsorát és párthovatartozását, akik választott tisztségük mellett valamely közintézménnyel is munkaviszonyban állnak.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást bocsájtott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Az előrejelzés a székelyföldi megyéket is érinti, nyugati szomszédunknál már át is vonult a vihar.
Érdemi eredmény nélküli, „udvariassági” találkozónak nevezte Constantin Paraschiv szakszervezeti vezető a Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszterrel folytatott keddi egyeztetést.
Hat utca felújítását magába foglaló beruházás kezdődött el Székelykeresztúron – elsőként az Orbán Balázs utcába vezényelték ki a munkagépeket, ahol az aszfalt feltörése zajlik. A cél az, hogy négy helyszínen még idén elvégezzék a korszerűsítést.
Hatvanezer dollárral és kétezer euróval szándékozott elhagyni Romániát a Henri Coandă Nemzetközi Repülőtérről Dohába tartva egy illető, anélkül hogy a pénzösszegeket bejelentette volna a vámnál.
Nicu Ștefănuță európai parlamenti képviselő, az EP alelnöke budapesti találkozót kezdeményezett Magyar Péter miniszterelnökkel, valamint Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszterrel.
Bejelentette Viorel Buruș kedden délután egy Facebook-videóban, hogy kilép az AUR-ból, mert már nem tud azonosulni a párt céljaival és irányvonalával. A hargitai szervezet alapítója ugyanakkor nem tervezi feladni a politizálást.
Megkezdődött a felszíni, légi és víz alatti fenyegetések észlelésére alkalmas védelmi rendszer telepítése a konstancai katonai kikötőben – jelentette be kedden Mihai Panait altengernagy, a haditengerészet vezérkari főnöke.
Elhárították kedd délután azt a meghibásodást, ami miatt Sepsiszentgyörgy belvárosában, továbbá több egészségügyi intézményben is szünetelt a vízszolgáltatás.
Megműtötték a vadászrepülő-baleset pilótáját kedden, a beavatkozás sikeres volt, a pilóta teljes felépülése várható.
szóljon hozzá!