
Új elemekkel bővült a szenttamási néptánccsoport eszköztára
Átadták használóiknak azt a 11 férfi inget, 13 női inget és 10 székely harisnyát kedden este, amelynek beszerzésére a Csíkszenttamásért Egyesület pályázott Hargita Megye Tanácsánál.
2018. október 09., 21:212018. október 09., 21:21
Tizennégy éve öregbíti Csíkszenttamás nevét a helyi Csonkatorony Néptáncegyüttes, amelynek táncosai felléptek már a helyi és környékbeli rendezvények mellett fesztiválokon is ‒ tájékoztatott Mákszem Hunor. Csíkszenttamás alpolgármestere hozzátette,
Jelenlegi felállásukban egy éve szerepelnek, oktatójuk Sándor Csaba Lajos néptáncoktató.
Azt is megtudtuk, hogy a tánccsoport eszköztárának bővítéséért idén ötezer lej értékű támogatásra pályázott a Csíkszenttamásért Egyesület. A megnyert juttatáshoz a szenttamási Terkő Közbirtokosság biztosította a szükséges önrészt, így
amelyeket kedd este adtak át a helyi polgármesteri hivatalban.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
Rendkívüli egyeztetésre hívja össze a PSD vezető testületeit Mihai Fifor, miután Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással. A szociáldemokraták szerint a döntés előtt nem egyeztettek velük.
Erős szélre és zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése újabb politikai vitát váltott ki. Ilie Bolojan szerint a lépés a PNL megosztására irányul, míg az USR képviselője azt kifogásolja, hogy Nicușor Dan államfő nem egyeztetett előzetesen az új jelölt személyéről.
Eugen Tomac visszaadta kormányalakítási megbízását, ezért Nicușor Dan államfő vasárnap Adrian Veșteát kérte fel új kormány létrehozására. Az elnök szerint a politikai válságból végül csak egy pártok által támogatott politikai megoldás vezethet ki.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
szóljon hozzá!