
Nem sikerült még telekkönyveztetni a fabódékat, ezért nem köttetett meg az üzlet
Fotó: Gecse Noémi
Korszerű városházi ügyfélszolgálati irodát képzeltek el a CEC Bank csíkszeredai Kossuth Lajos utcai ingatlanjában, amelyet a pénzintézet ajánlott fel a csíkszeredai önkormányzatnak megvásárlásra, de végül az üzlet nem köttetett meg. Nem kerültek a város tulajdonába a központi park szélén található zöld színű fabódék sem.
2017. december 29., 09:462017. december 29., 09:46
2017. december 29., 09:492017. december 29., 09:49
A csíkszeredai önkormányzat 4 millió lejt különített el az idei költségvetésből ingatlanvásárlásra, de ebből az összegből eddig mindössze 675 ezer lej körüli összeget költöttek el. Korábban ugyan több ingatlan esetében fogalmaztak meg vásárlási szándékot, amelyeket határozattal meg is erősítettek, azonban, mint utóbb kiderült, végül nem ütötték minden esetben nyélbe a vásárt.
Egyik ilyen eset a központi park szélén található zöld fabódék ügye, amelyeket Füleki Zoltán, Csíkszereda alpolgármesterének elmondása szerint
Továbbá az egyik pénzintézet is jelezte év elején a városházának, hogy eladná a Kossuth Lajos utcai ingatlanjának egy részét. Az önkormányzati képviselők vásárlási szándékukról hoztak határozatot februárban, hogy élnének a város elővásárlási jogával, de végül mégis úgy döntöttek, nem veszik meg az ingatlant, még annak felértékelésére sem került sor.
A város tulajdonát képezi azonban idén tavasztól a zsögödi régi vendéglő épülete, amelyet
A 725 négyzetméter összterületű, kétszintes épületben szociális központot hoznának létre a jövő évi költségvetés függvényében.
A zsögödi régi vendéglő épületét 125 ezer euróért vásárolta meg az önkormányzat
Fotó: Gecse Noémi
Füleki Zoltán a költségvetés kapcsán még hozzátette, tekintve, hogy az adóreform következtében 15 millió lejjel kevesebbel számolhat a város a jövő évi költségvetésébe, ezért nem valószínű, hogy nagyobb összegeket tudnának 2018-ban ingatlanvásárlásra fordítani.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
szóljon hozzá!