
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ismét kevesebb, 51 új koronavírus-fertőzést igazoltak szombaton Hargita megyében, illetve három haláleset is történt az elmúlt huszonnégy órában a térségben.
2020. november 14., 14:062020. november 14., 14:06
Továbbra is ingadozik a napi esetszám Hargita megyében, hol több, hol kevesebb új esetet azonosítanak. Szombaton 51 új koronavírus-fertőzést igazoltak a térségben, ezzel kereken 4000-re nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Emellett újabb három haláleset is történt, így a járvány kezdete óta már 140 beteg elhalálozása volt összefüggésbe hozható a koronavírussal a megyében.

9460 új koronavírusos esetet regisztráltak Romániában az elmúlt huszonnégy órában. Az új eseteket 37 040 tesztből mutatták ki, a pozitivitási arány 25,5 százalék. A koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma 129-cel nőtt, míg jelenleg 1172 pácienst kezelnek intenzív osztályon.
Gyógyultnak 57 személyt nyilvánítottak az elmúlt 24 órában, ezáltal 2963-ra emelkedett a fertőzést eddig legyőzők száma. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 223, otthoni elkülönítésben 674-en vannak, házi karanténban pedig 1263-an tartózkodnak a megyében.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal nyolc páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában, amelyből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 2,8 igazolt fertőzés jut a megyében az elmúlt 14 nap adatai alapján.
Tíz éves a helyi termelők támogatását felvállaló marosvásárhelyi Local Farmers’ Market, amelyet a Rákóczi lépcső alatti kis utcában szerveznek. Az idei első vásár január 16-án, pénteken lesz.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggódalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
szóljon hozzá!