
Korlátozzák a beteglátogatást
Fotó: Gecse Noémi
Meghalt szerdán Csíkszeredában egy krónikus betegségben szenvedő, 65 éves asszony, aki influenzavírussal fertőződött, és valószínűleg későn fordult orvoshoz – tájékoztatta az Agerpres hírügynökséget Cornelia Miron, a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság (DSP) járványtani szakembere.
2018. február 07., 15:442018. február 07., 15:44
Az idézett forrás szerint az asszony több betegségben szenvedett, amelyek már korábban legyengítették a szervezetét. Egy másik nő szintén megfertőződött a vírussal, neki javul az állapota.
A statisztikai adatok szerint a virózisok száma nő, a múlt héten 1168 esetet regisztráltak, míg egy héttel korábban ezek száma 834 volt. Azért, hogy megakadályozzák légúti megbetegedések terjedését,
Demeter Ferenc, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház menedzsere felhívta a figyelmet arra, hogy egyes pácienseknél, például az onkológiai osztály betegeinél, egy virózis fatális következményekkel járhat.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
Ünneplőbe öltözött ismét a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium: a 21. Hagyományőrző Napon népdal szólt a folyosókon, múzeummá váltak a tantermek, az iskola előtt pedig több száz diák táncolt együtt tanáraival, népviseletben.
A mai nappal, négy év után megszűnik az háborús veszélyhelyzet – közölte a miniszterelnök csütörtök reggel a Facebookon-oldalán.
Miután a Pro Animalia Alapítvány közel harminc év működés után beszüntette a tevékenységét, a csíktaplocai menhely védencei háromszéki civilszervezethez kerülnek. A kutyákat hamarosan átköltöztetik egy új helyre, ahol gondjukat fogják viselni.