Korlátozzák a beteglátogatást
Fotó: Gecse Noémi
Meghalt szerdán Csíkszeredában egy krónikus betegségben szenvedő, 65 éves asszony, aki influenzavírussal fertőződött, és valószínűleg későn fordult orvoshoz – tájékoztatta az Agerpres hírügynökséget Cornelia Miron, a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság (DSP) járványtani szakembere.
2018. február 07., 15:442018. február 07., 15:44
Az idézett forrás szerint az asszony több betegségben szenvedett, amelyek már korábban legyengítették a szervezetét. Egy másik nő szintén megfertőződött a vírussal, neki javul az állapota.
A statisztikai adatok szerint a virózisok száma nő, a múlt héten 1168 esetet regisztráltak, míg egy héttel korábban ezek száma 834 volt. Azért, hogy megakadályozzák légúti megbetegedések terjedését,
Demeter Ferenc, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház menedzsere felhívta a figyelmet arra, hogy egyes pácienseknél, például az onkológiai osztály betegeinél, egy virózis fatális következményekkel járhat.
A román kormány csütörtöki ülésén nemzeti jelentőségű projektté nyilvánította a Magyarország felé vezető és a nyugati országrész ellátásában fontos szerepet játszó, Temesrékás (Recaș) és Újpanád (Horia) közötti új földgázvezeték megépítését.
Daniel David tanügyminiszter az ösztöndíjakkal kapcsolatban kijelentette: megkezdte a tárgyalásokat az európai alapokért felelős miniszterrel annak érdekében, hogy az egyetemi lemorzsolódás megelőzésére irányuló programba forrásokat csoportosítsanak át.
Sepsiszentgyörgy tanintézményei évtizedekre meghatározó felújításokon esnek át, melyek összértéke meghaladja a 100 millió eurót. Antal Árpád polgármester szerint ezek a fejlesztések fél évszázadra fogják megoldani az oktatási infrastruktúra problémáit.
Két és fél év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte jogerősen csütörtökön a bukaresti táblabíróság a szexuális erőszakkal vádolt Visarion Alexa ortodox pópát.
Jóval a megengedett sebesség felett, 109 km/órával száguldott településen belül a Mehedinți megyei rendőrség vezetője szolgálati autójával, és nem volt küldetésen – hozta nyilvánosságra az esetet az Europol szakszervezet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök csütörtökön kijelentette, hogy véleménye szerint legalább még hat hónapig meg kell tartani az alapélelmiszerek árréssapkáját, mert „az embereknek érezniük kell, hogy védelmezik őket”.
Akár több ezer lejes bírságra is számíthatnak azok az állattartók, akik közterületen hagyják magukra állataikat, vagy elmulasztják kedvenceik ivartalanítását és chipezését.
Az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt enyhén csökkent az építőipari termelés volumene júliusban az előző hónaphoz képest, és a tagállamok közül Románia építőipara teljesített a legjobban.
Négyszáz rögzített sebességmérő kamera telepítését irányozta elő a romániai utakon a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR), de a projekt pénzhiány miatt késik. Eredetileg idén nyárra kellett volna felszerelni.
A magánszemélyek szeptember 30-tól igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlásra a roncsautóprogram keretében – jelentette be csütörtökön a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).