Hirdetés
Hirdetés

Indul az új színházi évad a Csíki Játékszínnél

Veress Albert igazgató beszámolt az idei évadra tervezett bemutatókról, a repertoáron tartott előadásokról és egyéb tudnivalókról •  Fotó: Veres Nándor

Veress Albert igazgató beszámolt az idei évadra tervezett bemutatókról, a repertoáron tartott előadásokról és egyéb tudnivalókról

Fotó: Veres Nándor

Nyolc új előadással készül, illetve a meglévők közül többet is műsoron tart az új színházi évadban a Csíki Játékszín. A koronavírus-járvány okozta bizonytalanság miatt bérleteket ezúttal sem hirdetnek, és továbbra is hetvenszázalékos kihasználtsággal működhetnek.

Iszlai Katalin

2021. szeptember 02., 15:462021. szeptember 02., 15:46

2021. szeptember 02., 16:062021. szeptember 02., 16:06

Új produkcióikat és egyéb terveiket ismertette évadnyitó sajtótájékoztatóján Veress Albert, a Csíki Játékszín új igazgatója csütörtökön. Mint kifejtette, nyolc új bemutatóval készülnek, illetve a meglévők közül többet is műsoron tartanak.

Régi és új előadások

Az új produkciókkal kapcsolatosan elmondta,

jelenleg két előadáson dolgoznak párhuzamosan,

egy mesejátékon Torzonborz, a rabló (szerző: Otfried Preußler) címmel Budaházi Attila rendezésében, a kamarateremben pedig készül egy közösségi színházi előadás, a Kilencvenegy (Dálnoky Réka és a csapat) című darab rendezője Bartalis Gabriella.

November mutatják majd be a III. Richárdot (William Shakespeare) Vladimir Anton rendezésében, szilveszterre pedig a Sebestyén Attila által rendezett Csárdáskirálynő (Kálmán Imre) című nagyoperettel készülnek.

Hirdetés

Január-februárban a nagyszínpadon bemutatják a Tartuffe (Molière) című komédiát Victor Ioan Frunză rendezésében, a felnőtt közönséget pedig egy másik, meghívott előadásra is várják: Pintér Béla Kaisers TV, Ungarn című darabját Anger Zsolt rendezésében tekinthetik meg az érdeklődők a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház előadásában.

Emellett egy új műfajban is kipróbálják magukat,

a legkisebbek egy babaszínházi előadást láthatnak Cseppinkóka kalimbaba szenzációs anyakalandja (Varró Dániel) címmel Blénessy Enikő rendezésében.

Tavasszal egy nagyszínpadi kamaraelőadást is bemutatnak, Rodrigo García Agamemnonját Alejandro Duran rendezésében. Műsoron tartják továbbá a Valahol Európában című musicalt Somogyi Szilárd rendezésében, a Zakariás Zalán rendezte Bolha a fülbe című vígjátékot, az ÁSÓKAPA című közösségi színházi előadást Bartalis Gabriella rendezésében, illetve a Hatházi András rendezte Gyerekünket. Mindemellett időközben újabb előadásokkal egészülhet ki a repertoár.

További tudnivalók

Veress Albert arról is beszélt, hogy a járványhelyzet kiszámíthatatlansága miatt a 2021–2022-es évadra nem hirdetnek bérletet. Gondolkodnak viszont azon, hogy a jövő év elején bevezessenek egy szabad bérletet, amely három-négy szabadon választott előadásra szólnak. Továbbá, mivel a mecénás bérlet is kimarad a kínálatukból, ezt különböző módokon pótolják.

Az érdeklődők támogatói kártya vásárlásával segíthetik a színház munkáját, januártól pedig támogatói jegy bevezetésére is készülnek.

A támogatói kártya terve •  Fotó: Veres Nándor Galéria

A támogatói kártya terve

Fotó: Veres Nándor

Az 500 lej vagy annál magasabb értékű támogatói kártya érvényes a színház valamennyi saját produkciójára, a támogatói jegy értéke pedig 50 lej lesz, és egy előadásra ülhetnek be általa az adakozók. Jegyek továbbra is személyesen válthatók a színház jegypénztárában hétfőtől csütörtökig 13 és 15 óra, illetve péntekenként 12 és 14 óra között, valamint az előadások előtt egy órával.

Az előadásokat a termek 70 százalékos kihasználásával szervezik, és kötelező lesz a maszkviselés, de oltási igazolvány felmutatása nem szükséges a belépéshez.

A sajtótájékoztató végén az igazgató arra is kitért, hogy új tagokkal bővült a társulat: új színész (Nagy Gellért), irodalmi titkár (Kész Orsolya), művészeti titkár (Csóti Zselyke), hangmérnökök (Küsmödi Roland és Szép Szabolcs), és súgó-kellékes (Balázs Hunor) erősíti a csapatot. Fénytechnikus szakembert még mindig keresnek.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 12., csütörtök

Éles fordulat várható az időjárásban március második felében

Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.

Éles fordulat várható az időjárásban március második felében
Hirdetés
2026. március 12., csütörtök

Szokatlan helyzet állt elő a székelyföldi benzinkutaknál csütörtök reggel

Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.

Szokatlan helyzet állt elő a székelyföldi benzinkutaknál csütörtök reggel
2026. március 12., csütörtök

Székelyföldiek körében is népszerű repülőtereken enyhült a folyadékkorlátozás

A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.

Székelyföldiek körében is népszerű repülőtereken enyhült a folyadékkorlátozás
2026. március 12., csütörtök

Még Hargita megyében is kifizetődő a szezonon kívüli fóliasátras zöldségtermesztés

Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.

Még Hargita megyében is kifizetődő a szezonon kívüli fóliasátras zöldségtermesztés
Hirdetés
2026. március 12., csütörtök

A világ másik feléről lép be a román piacra a kiskereskedelmi vállalat

Belép a román piacra a malajziai kiskereskedelmi vállalat, a Mr. DIY – írja az MTI a Profit.ro nyomán, amely vállalat közleményéből értesült.

A világ másik feléről lép be a román piacra a kiskereskedelmi vállalat
2026. március 12., csütörtök

Új vonatok, nagyobb járatsűrűség a székelyföldi vasútvonalon is

Korszerű vonatok, a mostaninál jóval sűrűbben közlekedő szerelvények – a romániai vasúti személyszállítás megújítása nemsokára eléri Székelyföldet is, megváltozott körülményeket, minőséget biztosítva az utazóknak.

Új vonatok, nagyobb járatsűrűség a székelyföldi vasútvonalon is
2026. március 11., szerda

A miniszterelnök szerint Románia érdekét szolgálja az amerikai katonai jelenlét

Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.

A miniszterelnök szerint Románia érdekét szolgálja az amerikai katonai jelenlét
Hirdetés
2026. március 11., szerda

Ilie Bolojan is fogadja Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt csütörtökön

Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.

Ilie Bolojan is fogadja Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt csütörtökön
2026. március 11., szerda

Egyre több gólya veszi birtokba fészkét Alcsíkon

Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.

Egyre több gólya veszi birtokba fészkét Alcsíkon
2026. március 11., szerda

Percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben sokan szegénységben élnek

Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.

Percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben sokan szegénységben élnek
Hirdetés