
Egyelőre catering-szolgáltatás igénybevételével oldják meg a napközisek étkeztetését
Fotó: Veres Nándor
Csíkszeredában az új, Fűzfa utcai napközi konyhai felszereléseinek késik a közbeszerzése, mert óvást tett le az egyik ajánlattevő cég, ezért az étkeztetést átmenetileg catering-szolgáltatás révén fogja tudni biztosítani a napköziseknek az új épületbe beköltöző Napocska napközi. A csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület augusztusi soros ülésén, szerdán arról döntött, hogy gyermekenként étkeztetésük árának felével, azaz 11 lejjel támogatja a tanintézetet.
2022. augusztus 31., 16:402022. augusztus 31., 16:40
Új épületben kezdheti meg a tanévet a csíkszeredai Napocska napközi otthon, amelyet a város építtetett fel a Fűzfa lakótelep közelében az elmúlt években.
Azonban a konyhai edények közbeszerzése nem zárulhatott le időben, a tanév megkezdése előtt, ugyanis
A kialakult helyzetről a csíkszeredai önkormányzati képviselők soros havi online ülésén számoltak be. Az egyik határozattervezet ugyanis a Napocska napközinek szánt támogatásról szólt, hiszen
Ha az önkormányzat ezt nem támogatná, akkor a szülők kellene a teljes összeget állják, amely kétszer annyi lenne, mint más napköziknél a gyermekek után fizetendő szülői hozzájárulás.
A szülőknek pedig ugyanekkora összeggel kell hozzájárulniuk az étkeztetés költségéhez. Ez a megoldás átmeneti, amennyiben sikerül beszerezni a szükséges konyhai eszközöket, akkor a tanintézet olcsóbban tudja biztostani az étkeztetést, és nem lesz szükség önkormányzati támogatásra.
Az ülésen összesen 42 napirendi pontról tárgyaltak. Tőke Ervin önkormányzati képviselő a Decemberi Forradalom utcai szemétgyűjtő-pont körüli áldatlan állapotokra, és a mellette lévő, javításra szoruló játszótéri elemekre hívta fel a figyelmet. Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere elmondta,
Addig is a nyári karbantartási munkálatok részeként megpróbálják rendezni a szóban forgó környéket. Ugyancsak napirendre került számos tömbház hőszigetelési dokumentációja is.
Mivel új Lidl-üzlet épül a volt Gyopár-szálló helyén, ezért annak környéke is megújul a jövőben
Fotó: Veres Nándor
Továbbá a Tudor Vladimirescu utca és a Testvériség sugárút kereszteződésében,
Ezek mellett 78 hellyel rendelkező saját parkolót is létrehoz, és az utcafronton, a közterületen levő járdát is megépíti.
Ilie Bolojan kormányfő kedd este részvétét fejezte ki a Temes megyei közúti balesetben meghalt hét görög fiatal családjának.
A szakszervezeti felmérés szerint nagy a felháborodás az egészségügyben, valamint a szociális ellátórendszerben a kormány által tervezett 10 százalékos költségcsökkentés miatt. Akár általános sztrájk is kirobbanhat a két ágazatban.
Mintegy négyszáz diák és szülő tüntetett kedden a temesvári Opera téren, igazságot követelve a Temes megyei Csenében meggyilkolt 15 éves fiatalnak, Mariónak, akinek megölésében bűntárs volt egy 13 éves – jelenleg szabadlábon lévő – fiú is.
Novemberben már feltöltötték az 500 lejes tanszertámogatást ötszázezer jogosult diák kártyájára, a decemberben kiosztott új kártyák közül viszont közel 60 ezren még mindig nem kapták meg. A feltöltés időpontja egyelőre bizonytalan.
Csehországban autóbusz-gyújtogatásokat, Litvániában terrortámadásokat készített elő az az Oroszországban élő személy, akinek a felbujtására Románia területén is szabotázsakciókat tervezett egy kolumbiai férfi.
Több mint 6900 lakóingatlanban keletkezett tűz tavaly Romániában, ami mintegy 2 százalékos növekedést jelent 2024-hez képest. A tűzesetekben 305 ember életét vesztette, az áldozatok többsége idős.
Az egészséges mezei nyúlpopuláció megőrzése érdekében Arad megyéből Maros megyébe telepítettek közel hetven mezei nyulat.
Hétre emelkedett a kedden kora délutáni Temes megyében történt baleset halálos áldozatainak a száma, további három sérültet pedig kórházban kezelnek. Hatósági információk szerint az áldozatok egy mikrobusz utasai voltak, amelynek sofőrje előzésbe kezdett.
A 2025-ös évet Románia 7,65 százalékos GDP-arányos (146,03 milliárd lejes) költségvetési hiánnyal zárta, ami 1 százalékponttal kisebb a 2024-es év végi 8,67 százalékos deficitnél – közölte kedden a pénzügyminisztérium.
A téli időszak velejárója: 30 százalékkal megnőtt az ortopédiai esetek száma a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban az elmúlt két hétben a csúszások, esések és téli sportbalesetek miatt.
2 hozzászólás