
Bagettet is érdemes előkészíteni, lesz mit „tunkolni” a tepsiből
Fotó: Erdély Bálint Előd
Különleges fűszereket és többféle zöldséget használt fel ezúttal Karácsony József, a Főnix Konyha séfje, aki sertéssültet párosított a keleties körettel. Célja, hogy kissé eltérjünk a megszokottól, élményt nyújtva ezáltal ízlelőbimbóinknak. A hozzávalók megtalálhatók a helyi üzletekben, ugyanakkor az étel elkészítése sem nehéz, ha a szakember tanácsait követjük.
2021. január 13., 11:092021. január 13., 11:09
„Az étkezésnek egyben élménynek is kell lennie, ezért érdemes néha eltérni a megszokott receptektől és új ízeket kipróbálni. Az újdonságok elkészítésével ugyanakkor nemcsak a családot lephetjük meg, hanem saját tudásunkat is bővítjük” – fogalmazott Karácsony József, a Főnix Konyha szakácsa. Éppen ezért döntött úgy, hogy ezúttal az indiai gasztronómia rejtelmeibe nyújt betekintést olvasóinknak, bemutatva, hogy miként lehet megtalálni az egyensúlyt, ha többféle fűszert, illetve alapanyagot használunk. Mint mondta, valamivel többet kell dolgozni a konyhában, mint a nálunk megszokott receptek esetében, de a végeredmény mindenért kárpótol.
A sült elkészítéséhez sertéscombszeletet választott alapanyagként a séf, majd ezt pácolta be. Durva sót, borsot, fokhagymaport (helyettesíthető apróra vágott fokhagymával) és pirospaprikát használt.
– tanácsolta Karácsony. Az említett fűszerekből bőven használhatunk, hiszen vastag hússzeletről van szó, amely nehezebben veszi át az ízeket. A húst még olívaolajjal is meglocsoljuk, majd legalább egy-két napig állni hagyjuk a hűtőben.
Legalább egy napot kell állnia a bepácolt húsnak
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elkészítéskor öntsünk fél liter sört és ugyanannyi vizet a tepsibe, majd ebbe helyezzük bele a sertéscombot, valamint némi hagymát, paprikát és paradicsomot. Fűszerként sót, borsot és édesköményt használjuk. Alufóliával takarjuk le a tepsit, hogy a későbbiekben átpárolódhasson a comb. Ezután 200 Celsius-fokra hevített sütőbe kell tenni az ételt és maximum harmincöt percig hagyjuk sülni, majd távolítsuk el az alufóliát, vegyük vissza 150 Celsius-fokra a hőmérsékletet, és további tizenöt percet hagyjuk készülni a húst tálalás előtt. A szakács azt tanácsolja, hogy
A köret összeállításához édesköménygumót, zöld és sárga cukkinit, tököt, padlizsánt, kétféle csípős paprikát, zöld hagymát, gombát és kevés paradicsomot vágott szeletekre a séf.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ezután némi olívaolajat öntött a wokba, és ebbe helyezte bele a hozzávalókat. Közben sóval, borssal, kurkumával, édes köménnyel, chilivel, sáfránnyal és curryvel fűszerezett. Karácsony József hangsúlyozta, érdemes egyenként megkóstolni a felsorolt fűszereket, mielőtt felhasználnánk, mivel így hamar kiderül, hogy szívesen éreznénk-e az ízét az ételben.
Garantáltan meglepjük ízlelőbimbóinkat a többféle fűszerrel
Fotó: Erdély Bálint Előd
Persze azt is eldönthetjük, hogy melyek ízlenek jobban, és azokból többet használhatunk.
A szakember egy kellemes kézműves sör, esetleg félszáraz rozé bor fogyasztását ajánlja az étel mellé.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdán megvitatta az Egyesült Államoknak azt a kérését, hogy ideiglenesen katonai erőket és felszereléseket telepítsen Romániába a közel-keleti válsággal összefüggésben.
Véget ért a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése Bukarestben, a román sajtó pedig máris kiszivárogtatta, hogy mint kérhettek az amerikaiak a Konstanca megyei légibázissal kapcsolatban.
Huszonötezer lej értékben róttak ki pénzbírságot, és jelentős mennyiségű faanyagot koboztak el a Hargita megyei rendőrök egy keddi ellenőrzés alkalmával.
Gyergyószentmiklóson jogosítvány nélkül vezető, Székelykeresztúron pedig vezetéstől eltiltott sofőrt füleltek le kedden a rendőrök. Mindkettőjük ellen büntetőeljárás indult.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Meghalt egy katonai pilóta kedden a borceai légi támaszponton.
A csapadékmennyiséget tekintve az elmúlt öt év legjobb telén vagyunk túl, a környezeti adottságok jók a mezőgazdasági szezonkezdéshez. Gazdasági szempontból azonban ez már kevésbé mondható el, több okból sem.
szóljon hozzá!