
Fotó: Veres Nándor
A helyhatósági választások után szinte egy hónappal letehette hivatali esküjét Korodi Attila, Csíkszereda új polgármestere, aki tizenhat évnyi városvezetői tevékenység után váltotta Ráduly Róbert Kálmánt. Az önkormányzati képviselő-testület is letette hivatali esküjét.
2020. október 26., 18:102020. október 26., 18:10
2020. október 26., 18:132020. október 26., 18:13
A sajtó képviselői a városháza gyűléstermében élő közvetítésen keresztül követhették figyelemmel a beiktatás minden mozzanatát. Wolhfart Rudolf főjegyző felolvasta a gyűlés hivatalos, törvényes indoklását, amely a polgármesteri mandátum érvényesítését és beiktatását jelentette. A 19 helyi tanácsos közül csupán Ábrahám Előd Lajos hiányzott, a főjegyző szerint az ő távolmaradását a Hargita Megyei Egészgyészégügyi Igazgatóság (DSP) orvosi igazolása bizonyította. A beiktató gyűlést korelnökként Kálmán Dénes önkormányzati képviselő vezette, legfiatalabb képviselőkként pedig Trandafir Orbán Tímea és Szikszai Tamás foglalhattak helyet mellette.
Fotó: Veres Nándor
Miután Kálmán Dénes köszönetet mondott az elmúlt tizenhat év városvezetéséért Ráduly Róbert Kálmánnak és az önkormányzati testületnek, egyenként szólítva hívta ki eskütételre a választott tanács tagjait. Ők lehetőség szerint az alkotmányra vagy a Bibliára tett kezükkel tették hitelessé esküjüket. A Romániai Demokrata Szövetség (RMDSZ) 15 képviselővel (Ambrus Lilla, Ábrahám Előd Lajos, András Hunor Jenő, Bardócz László, Bíró Albin, Bors Béla, Füleki Zoltán, Kálmán Dénes, Kirmájer Enikő, Orbán Zsolt, Sógor Enikő, Szikszai Tamás, Szőke Domokos, Tófalvi Éva, Trandafir Orbán Tímea), az Erdélyi Magyar Szövetség 3 képviselővel (Soós Szabó Klára, Szikszai László, Tőke Ervin), míg a Nemzeti Liberális Párt (PNL) egy képviselővel (Țepeluș Marius) lesz jelen a helyi önkormányzatban. A következő mozzanatként Korodi Attila is letette a hivatali esküt Csíkszereda polgármesteri tisztségének elfoglalása érdekében. Ezután
Fotó: Veres Nándor
Korodi székfoglaló beszédében visszaemlékezett korábbi eskütételeire a román parlamentben elfoglalt képviselői mandátumai kapcsán. „Felelősséggel, izgalommal és munkavállalással tölt el minden ilyen mozzanat.
– mondta, aláhúzva, hogy szolgálni szeretné a csíkszeredaiakat. Úgy fogalmazott, nehéz idők következnek a város életében mind egészségügyi, mind gazdasági szempontból.
Fotó: Veres Nándor
„Teljes odaadást és odafigyelést fog igényelni tőlünk a következő időszak. Úgy kell bevezetnünk Csíkszeredát a következő évtizedbe, hogy, ahogy eddig is, a város igazi bástya, kapaszkodó tudjon lenni az itt lakóknak” – jelezte. Kifejtette továbbá, az első nap munkájaként szimbolikusan megnyitja a városházát, hiszen a városlakók magukénak kell érezzék azt, ugyanis több szem többet lát, így tudják majd közösen előrevinni a város dolgait.
Bízom abban, hogy ebben a formában minden megalapozott döntést eredményesebben tudunk meghozni” – összegezte.
Fotó: Veres Nándor
Ion Proca, Hargita Megyei Prefektusa támogatásáról biztosította az új városvezetést. Elmondta, optimista a következő éveket tekintően és energiával telinek látja Korodi Attila megválasztott polgármestert. Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke is partnerségéről biztosította az újonnan beiktatott polgármestert, kiemelve, most meg kell mutatni, hogy ebben a városban lehet maradandót alkotni a fiataloknak, középkorúaknak és időseknek egyaránt.
Fotó: Veres Nándor
„A legjobb döntéseket szeretnénk hozni a testülettel és a városlakókkal közösen. Több meglátás tud segíteni abban, hogy a város érdekeit tudjuk szolgálni. Az útvonal, amelyen elindulunk, a mostani stabil alapokra támaszkodik, de természetesen meg szeretnénk felelni a következő évtized kihívásainak is” – nyilatkozta.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
4 hozzászólás