
Fotó: Veres Nándor
A helyhatósági választások után szinte egy hónappal letehette hivatali esküjét Korodi Attila, Csíkszereda új polgármestere, aki tizenhat évnyi városvezetői tevékenység után váltotta Ráduly Róbert Kálmánt. Az önkormányzati képviselő-testület is letette hivatali esküjét.
2020. október 26., 18:102020. október 26., 18:10
2020. október 26., 18:132020. október 26., 18:13
A sajtó képviselői a városháza gyűléstermében élő közvetítésen keresztül követhették figyelemmel a beiktatás minden mozzanatát. Wolhfart Rudolf főjegyző felolvasta a gyűlés hivatalos, törvényes indoklását, amely a polgármesteri mandátum érvényesítését és beiktatását jelentette. A 19 helyi tanácsos közül csupán Ábrahám Előd Lajos hiányzott, a főjegyző szerint az ő távolmaradását a Hargita Megyei Egészgyészégügyi Igazgatóság (DSP) orvosi igazolása bizonyította. A beiktató gyűlést korelnökként Kálmán Dénes önkormányzati képviselő vezette, legfiatalabb képviselőkként pedig Trandafir Orbán Tímea és Szikszai Tamás foglalhattak helyet mellette.
Fotó: Veres Nándor
Miután Kálmán Dénes köszönetet mondott az elmúlt tizenhat év városvezetéséért Ráduly Róbert Kálmánnak és az önkormányzati testületnek, egyenként szólítva hívta ki eskütételre a választott tanács tagjait. Ők lehetőség szerint az alkotmányra vagy a Bibliára tett kezükkel tették hitelessé esküjüket. A Romániai Demokrata Szövetség (RMDSZ) 15 képviselővel (Ambrus Lilla, Ábrahám Előd Lajos, András Hunor Jenő, Bardócz László, Bíró Albin, Bors Béla, Füleki Zoltán, Kálmán Dénes, Kirmájer Enikő, Orbán Zsolt, Sógor Enikő, Szikszai Tamás, Szőke Domokos, Tófalvi Éva, Trandafir Orbán Tímea), az Erdélyi Magyar Szövetség 3 képviselővel (Soós Szabó Klára, Szikszai László, Tőke Ervin), míg a Nemzeti Liberális Párt (PNL) egy képviselővel (Țepeluș Marius) lesz jelen a helyi önkormányzatban. A következő mozzanatként Korodi Attila is letette a hivatali esküt Csíkszereda polgármesteri tisztségének elfoglalása érdekében. Ezután
Fotó: Veres Nándor
Korodi székfoglaló beszédében visszaemlékezett korábbi eskütételeire a román parlamentben elfoglalt képviselői mandátumai kapcsán. „Felelősséggel, izgalommal és munkavállalással tölt el minden ilyen mozzanat.
– mondta, aláhúzva, hogy szolgálni szeretné a csíkszeredaiakat. Úgy fogalmazott, nehéz idők következnek a város életében mind egészségügyi, mind gazdasági szempontból.
Fotó: Veres Nándor
„Teljes odaadást és odafigyelést fog igényelni tőlünk a következő időszak. Úgy kell bevezetnünk Csíkszeredát a következő évtizedbe, hogy, ahogy eddig is, a város igazi bástya, kapaszkodó tudjon lenni az itt lakóknak” – jelezte. Kifejtette továbbá, az első nap munkájaként szimbolikusan megnyitja a városházát, hiszen a városlakók magukénak kell érezzék azt, ugyanis több szem többet lát, így tudják majd közösen előrevinni a város dolgait.
Bízom abban, hogy ebben a formában minden megalapozott döntést eredményesebben tudunk meghozni” – összegezte.
Fotó: Veres Nándor
Ion Proca, Hargita Megyei Prefektusa támogatásáról biztosította az új városvezetést. Elmondta, optimista a következő éveket tekintően és energiával telinek látja Korodi Attila megválasztott polgármestert. Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke is partnerségéről biztosította az újonnan beiktatott polgármestert, kiemelve, most meg kell mutatni, hogy ebben a városban lehet maradandót alkotni a fiataloknak, középkorúaknak és időseknek egyaránt.
Fotó: Veres Nándor
„A legjobb döntéseket szeretnénk hozni a testülettel és a városlakókkal közösen. Több meglátás tud segíteni abban, hogy a város érdekeit tudjuk szolgálni. Az útvonal, amelyen elindulunk, a mostani stabil alapokra támaszkodik, de természetesen meg szeretnénk felelni a következő évtized kihívásainak is” – nyilatkozta.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
4 hozzászólás