
Volt olyan eset is, hogy a szolgáltató nem tudott a vízóráról. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Kézhez kapták a fogyasztók az Aquaserv Maros által kiállított első számlákat, és kiderült, egyelőre még döcög a rendszer, voltak, akiknek érthetetlenül magas összegeket számláztak ki. Az új víz- és csatornaszolgáltató türelemre kéri az embereket, ígérik, minden problémát kitisztáznak és megoldanak.
2021. június 01., 09:062021. június 01., 09:06
2021. május 30., 17:532021. május 30., 17:53
Az Aquaserv Maros az év elején kezdett működni, a megfelelő személyzet alkalmazása után márciustól kezdte el ténylegesen az ivóvíz- és csatornaszolgáltatás biztosítását Gyergyóújfalu és Gyergyóalfalu községek öt faluja számára. A szolgáltatás azonban addig is működött,
Az igénybe vett szolgáltatás ellenértékét így több hónapra visszamenőleg egyszerre számlázta ki a fogyasztóknak a két község önkormányzata által létrehozott új vállalat.
Nyilván az embereknek egyszerre soknak tűnik a számlákon szereplő érték. Emiatt is sok a panasz, de ha visszaosztják a legutóbbi számla óta eltelt hónapokkal, már érthető az összeg. Azért az emberek megértik, hogy a szolgáltatásért fizetni kell – érvelt Tótpál László, az Aquaserv Maros igazgatója.
A számlákkal kapcsolatosan azonban nem ez a fő probléma. Sok eset van ugyanis, hogy
„Ennek oka az, hogy hiányos nyilvántartást kaptunk a fogyasztókkal kapcsolatban az induláskor, és ezek alapján lettek a számláink kiállítva. Például
A számítógépes program, amely ezeket kiállítja, nem gondolkodik el azon, hogy vajon miért akkora a szám, amekkora, az csak számol. Megértjük, jogos a hibás számlák miatti felháborodás, de amikor ilyen esettel találkoztunk, mindig
– mondta el érdeklődésünkre Tótpál. Az igazgató arra kér mindenkit, hogy ha problémát észlel a számlájával kapcsolatban, ne ijedjen meg, forduljon hozzájuk, és biztosan megoldódik a helyzet.
Az Aquaserv Maros az elmúlt időszakban feltérképezte a hálózatot Tekerőpatakon, Kilyénfalván és Borzonton is, azaz a három kisebb faluban, és a szerződéskötések is megtörténtek, már ahol találkozni tudtak az ingatlanok tulajdonosaival. Ugyanis sok ház áll üresen, főként amiatt, hogy a tulajdonosaik külföldön dolgoznak. A szerződéskötések most a két nagyobb településen, Alfaluban és Újfaluban következnek. Tizenhárom alkalmazottal dolgoznak, ami nagyon kevés a most, kezdetben szükséges munkához – mutatott rá Tótpál, megjegyezve, hogy később, ha minden a helyére kerül, már elégséges lesz a feladatok volumenéhez.
Továbbra is gondot jelent a szolgáltatónak, hogy esőzéskor többszörösére ugrik a csatornahálózatba kerülő víz, ami arra utal, hogy sok helyen az esővizet ide vezették az udvarokról. Ez pedig megnehezíti a szennyvíz tisztítását és meg is drágítja ezt. Az Aquaserv Maros vezetője felszólítja az embereket, hogy
Csomafalva is csatlakozik a szolgáltatóhoz
Egyeztetések folytak Gyergyócsomafalva önkormányzatával az elmúlt időszakban – tudtuk meg Egyed Józseftől, Gyergyóújfalu polgármesterétől. Kérték őket, hogy ők is csatlakozzanak az Aquaserv Maroshoz. Erre van is hajlandóság a csomafalviak részéről. A csatlakozás azért is lenne észszerű, mert Csomafalva Újfalu és Alfalu között terül el, és a település területén halad át a szennyvízfővezeték is.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.
„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.
Lezárul szerdán az iskolába való iratkozás első szakasza, és bár a legtöbb magyar szülő magyar osztályt választ gyerekének, vannak, akik elbizonytalanodnak ilyenkor. Az anyanyelven való tanulás azonban erős alapot ad a többi nyelv elsajátításához is.
Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.
Nicușor Dan államfő kedd este közölte, hogy informális kormányalakítási tárgyalásokat kezdeményez a pártokkal, és arról biztosított, hogy a konzultációk végén Nyugat-barát kormánya lesz az országnak.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a bizalmatlansági indítvány, amelynek keddi parlamenti elfogadása a Bolojan-kormány bukásához vezetett.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) fenntartja korábbi döntését, miszerint nem lép koalícióra ismét a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – közölte az alakulat.
Közbeszerzési szakaszba ért az a félmillió eurós beruházás, amely Gyergyóalfaluban és Gyergyóújfaluban a közmű-üzemeltetés és a hivatali ügyintézés digitalizálását célozza, hogy gyorsabbá, egyszerűbbé és hatékonyabbá tegye a szolgáltatásokat.
A kormány keddi ülésén sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi az 1500 lejes szakmai pótlék kiutalását a pedagógusoknak és a tanügyi kisegítő személyzetnek a jelenlegi tanévre.
1 hozzászólás