
Fotó: Erdély Bálint Előd
Felmelegedést jósolnak a meteorológusok szilveszterre, a nappali csúcshőmérséklet akár a 10 Celsius-fokot is meghaladhatja az ország egyes helyein.
2024. december 26., 14:142024. december 26., 14:14
Az ország déli és keleti területein ma még borongós marad az időjárás, a Kárpátokon belüli régiókban viszont már előbújik a nap – nyilatkozta a Digi24 hírcsatornának Florinela Georgescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az ország déli részén ma még eshet, míg a hegyekben havazás várható. Szintén délen és keleten felerősödik a szél, a legjobban a tengerparti területeken, ahol 90 km/órás széllökések várhatók. A legmagasabb nappali hőmérséklet Észak-Moldovában ma fagypont körül alakul, míg az ország déli részén akár a 9 fokot is elérheti.
A hétvége előtt a nappali felmelegedés kissé (5 Celsius-fokra) mérséklődik, néhol havazhat is, és a felerősödő szél miatt még hidegebbnek érezhetjük az időjárást. Hétvégére viszont már csak elszórtan lesz jellemző csapadék, főként a hegyekben és a keleti országrészen, aztán a következő napokban felmelegszik az időjárás, és
„Az átlaghőmérséklet a déli és keleti régiókban kissé magasabb lesz az ilyenkor megszokottnál, míg az ország többi részén általában a normálishoz közeli értékek várhatók. A csapadék mennyisége az ország nagy részén a szokásoshoz közeli lesz a szilveszteri időszakban, az ország déli részén enyhe túllépéssel” – tette hozzá az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Május 1. és 18. között 60 lakossági bejelentés érkezett a Hargita megyei csendőr-felügyelőséghez lakott területek közelében megjelent medvékről, ami jelentős növekedést jelent az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest.
Kiengedték hétfőn a kórházból azt az ötéves Szeben megyei gyermeket, aki csaknem két napot töltött egyedül az erdőben, mielőtt megtalálták a keresésére indult hatóságok.
Az Arad megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) szakemberei a hantavírus-fertőzés hétfői bukaresti megerősítése után közölték, hogy a szerológiai vizsgálatok szerint régebbi, krónikussá vált fertőzésről van szó.
A sokéves átlagnak megfelelő, ugyanakkor változékony időjárás várható május második felében, csapadékra szinten naponta számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat május 18–31. közötti időszakra érvényes előrejelzéséből.
Az idei év első négy hónapjában 737 682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
Az eredmények szerint a beteg az Európában terjedő vírustörzset kapta el, a megbetegedésnek tehát nincs köze az óceánjáró fedélzetén azonosított Andes-hantavírushoz, amely kizárólag Dél-Amerikában terjed.
Nicușor Dan hétfőn, a pártokkal való tárgyalást követően bejelentette, hogy addig egyeztet a parlamenti pártokkal, amíg kirajzolódik egy szilárd, Nyugat-barát kormánytöbbség.
Hosszú restaurálási folyamat után felavatják május 22-én a gyimesbükki Rákóczi-várat. A nép körében Rákóczi-várként ismert erődítmény 2026-tól hivatalosan a Bethlen–Rákóczi-vár nevet viseli.
Jelenleg nincs olyan jogi ok vagy alkotmányos indok, amely megalapozhatná a lemondásomat – írja az MTI az Index hírportálon hétfőn megjelent, Sulyok Tamás köztársasági elnökkel készített interjút szemlézve.
szóljon hozzá!