
Fotó: Erdély Bálint Előd
Felmelegedést jósolnak a meteorológusok szilveszterre, a nappali csúcshőmérséklet akár a 10 Celsius-fokot is meghaladhatja az ország egyes helyein.
2024. december 26., 14:142024. december 26., 14:14
Az ország déli és keleti területein ma még borongós marad az időjárás, a Kárpátokon belüli régiókban viszont már előbújik a nap – nyilatkozta a Digi24 hírcsatornának Florinela Georgescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az ország déli részén ma még eshet, míg a hegyekben havazás várható. Szintén délen és keleten felerősödik a szél, a legjobban a tengerparti területeken, ahol 90 km/órás széllökések várhatók. A legmagasabb nappali hőmérséklet Észak-Moldovában ma fagypont körül alakul, míg az ország déli részén akár a 9 fokot is elérheti.
A hétvége előtt a nappali felmelegedés kissé (5 Celsius-fokra) mérséklődik, néhol havazhat is, és a felerősödő szél miatt még hidegebbnek érezhetjük az időjárást. Hétvégére viszont már csak elszórtan lesz jellemző csapadék, főként a hegyekben és a keleti országrészen, aztán a következő napokban felmelegszik az időjárás, és
„Az átlaghőmérséklet a déli és keleti régiókban kissé magasabb lesz az ilyenkor megszokottnál, míg az ország többi részén általában a normálishoz közeli értékek várhatók. A csapadék mennyisége az ország nagy részén a szokásoshoz közeli lesz a szilveszteri időszakban, az ország déli részén enyhe túllépéssel” – tette hozzá az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
A benzin és a gázolaj áfájának általános csökkentése helyett egy célzott, ideiglenes és csak bizonyos árszintek átlépésekor alkalmazott intézkedés jelenti a fenntartható megoldást az üzemanyagok drágulására – véli az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Az üzemanyagár-emelkedések hatását fékezni hivatott újabb intézkedésekről tárgyaltak hétfői ülésükön a koalíciós pártok politikusai.
Összesen mintegy 2,5 millió euró névértékű hamis bankjegyet foglaltak le a román és a bolgár hatóságok a Suceava megyei „pénzgyár” ügyében indított nyomozás keretében – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu belügyminiszter.
Elkezdődött az A8-as autópálya Marosvásárhely–Târgu Neamț közötti, 64 kilométeres szakaszának tervezése, ami fontos lépés az Erdélyt Moldvával összekötő sztráda megépítésében – jelentette be Ciprian Șerban közlekedési miniszter hétfőn.
Országszerte változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzése szerint.
Ezer utas fordult meg a marosvásárhelyi reptéren Virágvasárnap, ez volt az első nap, amikor elindult a bázisgép és újraindultak a járatok. Mint elhangzott: a légikikötő Erdély kapuja, és a turistának meg kell mutatni a régió értékeit.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
Tavaly 31 ezerre volt tehető a betöltetlen állások száma Romániában a statisztikák szerint, ami ötezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban.
Az üzemanyag árának emelkedését fékező újabb intézkedésekről tárgyalnak hétfőn a Victoria-palotában a koalíciós pártok képviselői – értesült az Agerpres politikai forrásokból.
szóljon hozzá!