
Üdülhetünk, olcsóbban. Archív
Fotó: Antal Erika
Augusztus 20. után akár 40 százalékkal is csökkenhet a romániai és bulgáriai tengerparti szolgáltatások ára az IRI Travel turisztikai ügynökség szerint – írja az Agerpres hírügynökség.
2021. augusztus 17., 19:482021. augusztus 17., 19:48
2021. augusztus 17., 22:162021. augusztus 17., 22:16
Lucian Bădîrcea cégvezető elmondta, a román tengerparton augusztus 23. után az árak mintegy 30 százalékos mérséklődésére lehet számítani, Bulgáriában azonban már 20. után akár 40 százalékkal is kevesebbet kérhetnek a turistáktól a szolgáltatásokért, mint a főszezonban. Emlékeztetett, hogy idén mindkét tengerparton korlátozások nélkül lehetett nyaralni.
A bolgár Aranyparton jelenleg a szállás teljes ellátással átlagban 60–70 euróba kerül egy napra személyenként a hotelekben, augusztus 20. után ez az összeg 35–45 euróra csökken.
A román tengerparton a szállás hét napra reggelivel egy háromcsillagos szállodában jelenleg kétezer lejbe kerül személyenként. Az összeg 30 százalékkal, 1400 lejre csökken augusztus 23. után.
A bolgár tengerparton a szállás hét napra reggelivel egy háromcsillagos szállodában jelenleg 390 euróba kerül személyenként, az augusztus 20-i árleszállítások után azonban már csak 250–280 eurót kell majd fizetni -– részletezte az adatokat a turisztikai ügynökség vezetője.
Hosszú szervezői előkészületek és hetekig tartó autóépítések gyümölcse érett be szombaton Csíkszentkirály mellett, a hetedik roncsderbi helyszínén.
Magyar állampolgárságú nő sérült meg vasárnap délután a Székelykő térségben, a Fehér megyei hegyimentők siettek a segítségére.
Csaknem kétszáz ittas gépjárművezetőt szűrtek ki a közlekedési rendőrök az elmúlt két éjszaka egy országos ellenőrző akció során. További tizenhat sofőrnél tiltott szerek fogyasztását mutattak ki a tesztek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint vasárnap este nyolc óráig a Keleti- és a Déli-Kárpátokban, valamint Moldva északnyugati részén villámlásokkal és erős széllel kísért felhőszakadásokra és elszórtan jégesőre kell számítani.
Rekordszámú résztvevő indult a 7. Csíkszentkirályi Roncsderbin szombaton, a fő versenyszám, a rodeó győztesének kihirdetéséhez közel egyórás futamra volt szükség. Karnyújtásnyira volt a meglepetés, de Imre Róbert a negyedik derbigyőzelmét is behúzta.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
szóljon hozzá!