
Képünk illusztráció
Fotó: Pexels
Az elmúlt két hétben mintegy 7,7 millió lejre szabott ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) téli üdülőtelepeket ellenőrző parancsnoksága.
2023. december 20., 14:372023. december 20., 14:37
Az ANPC szerdai közleménye szerint a téli parancsnokság december 5-től jövő év január 10-ig Bukovinában, Brassó, Szeben, Máramaros megyében, a Prahova völgyében, Félixfürdőn és Herkülesfürdőn végez ellenőrzéseket.
December 19-ig 1273 gazdasági társaságnál vizsgálódtak, és az 587 figyelmeztetés mellett 1350 bírságot róttak ki, összesen mintegy 7,7 millió lej értékben. Emellett véglegesen leállították 375 ezer lej értékű termék forgalmazását, és elrendelték 121 cég tevékenységének felfüggesztését az észlelt hiányosságok orvoslásáig – írja az Agerpres hírügynökség a fogyasztóvédelem szerdai közleményére hivatkozva.
Az ellenőrök által leggyakrabban észlelt rendellenességek a következők voltak:
azonosító nélküli élelmiszertermékek használata,
lejárt minőségmegőrzési idejű termékek használata,
rossz higiéniai körülmények,
az allergének, az összetevők vagy az adalékanyagok feltüntetésének elmulasztása az étlapokon,
a termékeknek közvetlenül a padlón való tárolása,
az árak megfelelő feltüntetésének elmulasztása,
az úszómedence-, szaunahasználat szabályainak hiánya stb.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
szóljon hozzá!