
Fotó: Korodi Attila/Facebook
Csíkszereda alpolgármestere, Bors Béla végzett az első helyen a csíkszeredai Városi Küldöttek Tanácsának listáján. Bors Béla 354 szavazatot kapott; Korodi Attila egyetlen elnökjelöltként 410 szavazatot tudhat magáénak.
2024. február 28., 12:062024. február 28., 12:06
A csíkszeredai Városi Küldöttek Tanácsának (VKT) megválasztásában kedden több mint 500 városlakó vett részt, összesen 526 érvényes szavazatot adtak le a csíkszeredai lakcímmel rendelkező szavazók.
A szervezet vezetője, Korodi Attila osztotta meg a Székelyhonnal a szavazás eredményét. A jegyzőkönyvbe vett adatok szerint 544 szavazólapot osztottak ki, ebből 528-at adtak le, két érvénytelen szavazólap volt.
Fotó: Korodi Attila/Facebook
A Csíkszeredai Városi Küldöttek Tanácsában 29 hely van fenntartva a választott tagok számára, ezúttal 44 jelöltre adhatták voksukat a városlakók. A leadott szavazatokat és az így kialakult sorrendet infografikán mutatjuk.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
7 hozzászólás