
Fotó: Korodi Attila/Facebook
Csíkszereda alpolgármestere, Bors Béla végzett az első helyen a csíkszeredai Városi Küldöttek Tanácsának listáján. Bors Béla 354 szavazatot kapott; Korodi Attila egyetlen elnökjelöltként 410 szavazatot tudhat magáénak.
2024. február 28., 12:062024. február 28., 12:06
A csíkszeredai Városi Küldöttek Tanácsának (VKT) megválasztásában kedden több mint 500 városlakó vett részt, összesen 526 érvényes szavazatot adtak le a csíkszeredai lakcímmel rendelkező szavazók.
A szervezet vezetője, Korodi Attila osztotta meg a Székelyhonnal a szavazás eredményét. A jegyzőkönyvbe vett adatok szerint 544 szavazólapot osztottak ki, ebből 528-at adtak le, két érvénytelen szavazólap volt.
Fotó: Korodi Attila/Facebook
A Csíkszeredai Városi Küldöttek Tanácsában 29 hely van fenntartva a választott tagok számára, ezúttal 44 jelöltre adhatták voksukat a városlakók. A leadott szavazatokat és az így kialakult sorrendet infografikán mutatjuk.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.
Eddig csaknem 150 tonna pirotechnikai eszközt koboztak el a hatóságok a Tűzijáték elnevezésű országos akció során.
7 hozzászólás