
Esős időben, de töretlen lelkesedéssel érkeztek a Boldogasszony Zarándokvonat utasai
Fotó: Borbély Fanni
Több mint kétezer zarándok érkezett a csíksomlyói pünkösdi fogadalmi búcsúra a Magyarországról induló zarándokvonatokkal. Az esős idő ellenére töretlen hittel, imádságos lélekkel és örömmel indultak a hegynyeregbe, hogy a Hármashalom-oltárnál részt vegyenek az ünnepi szentmisén.
2024. május 18., 10:262024. május 18., 10:26
Esős reggelre ébredt Csíkszereda a Szentlélek kiáradásának ünnepén, így a zarándokvonatok utasai is esernyőkkel, esőköpenyekkel felszerelve érkeztek a csíkszeredai vasútállomásra. A Boldogasszony Zarándokvonat futott be elsőként, amelynek
A szerelvény zarándokai már pénteken is felkeresték Csíksomlyót és a kegytemplomban szentmisén vettek részt.
„Kicsit esős az idei zarándoklat, de annál nagyobb szeretettel jöttünk, és készülünk, hogy jussunk fel a nyeregbe.
nagyon boldogok vagyunk, tegnap (pénteken) gyönyörű szentmisén vettünk részt a kegytemplomban” – mondta kérdésünkre Budai László szervező, a Misszió Tours utazási iroda vezetője.
Fotó: Borbély Fanni
A zarándokok lelki vezetőiket, dr. Varga Lajos váci segédpüspököt, Juhos Ferenc verbita szerzetest, Sziklai Dávid és Cséry Gergő atyákat követve, egyházi jelképek és nemzeti lobogók alá sorakozva, Pálmai Árpád egyházzenész vezetésével Mária-énekeket énekelve érkeztek meg a Millenniumi templomhoz, ahol az egyházközség tagjai kürtőskaláccsal és ásványvízzel kínálták őket.
Fotó: Borbély Fanni
Cséry Gergő atya, a Zala vármegyei Pacsa plébánosa, a zarándokvonat egyik lelki vezetője arról beszélt, hogy imádsággal a szívükben jöttek a búcsúra. „A Szűzanya égi közbenjárását kérjük hazánkért, Európa békéjéért, a szívek békéjéért, családjainkért, közösségeinkért” – tette hozzá.
Fotó: Borbély Fanni
A Millenniumi templom előtt Darvas-Kozma József címzetes esperes köszöntötte a zarándokvonat utasait, röviden ismertetve a pünkösdi búcsú történetét. Emlékeztetett, hogy a pálosok kapták azt a különös kegyelmet, hogy pünkösd szombaton és vasárnap teljes búcsú nyerhető az ő templomaikban és kápolnáikban.
Fotó: Borbély Fanni
„Isten, család és haza, ez a hármas jelszó. Isten, aki örökkévaló, szeretetből teremtett, az életébe akar bevinni, ezért családot alapított és hazát is adott, édenkertet. Ezért Isten, család és haza vezessen bennünket és imádkozzunk azért, hogy a hétköznapi életben egymást tudjuk szolgálni, bátorítani, segíteni, és erre kérjük a Jóisten áldását és a Szűzanya oltalmát” – szólt a jelenlévőkhöz, megáldva a zarándoklatot.
Fotó: Borbély Fanni
A Boldogasszony Zarándokvonatot több mint egy órával később követték a Csíksomlyó Expressz és a Székely Gyors szerelvényeivel érkezők, az össznemzeti zarándokvonat utasai egyházi zászlók alá rendeződve indultak tovább Csíksomlyóra.
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!