
Fotó: Kányádi Mónika Linda
Százak érzik sajátjuknak Szentegyházán az advent harmadik vasárnapjára honosodott, immár hatodik Karácsonyi Kavalkádot. Egész délután tele volt a piactér, és egymást váltották a színpadon a helyi fellépő csoportok. Az idei rendezvény különleges lelki élménye volt, hogy az Élő Betlehem szereplőinek megjelenítését fogyatékkal élők vállalták.
2019. december 15., 22:022019. december 15., 22:02
2019. december 15., 23:412019. december 15., 23:41
A szentegyházi Szent Gellért Alapítvány, a helyi önkormányzat és a helyi Ifjúsági Fórum (SZIF) ünnepre hangoló rendezvényéről egy valami hiányzott csupán, a hó. De ezt senki nem bánta, a ragyogó napsütés, a kellemes fás melegedők, a helyi termékek és kézműves vásári kínálat, a művészsátor, a gyermekprogramok és az együttlét öröme nyitástól angyaljárás utánig ott tartotta az örömvasárnapot ülőket a szentkeresztbányai piactéren.
A Megváltó születésére hangoló programsorozatra és résztvevőire Farkas László szentkeresztbányai plébános kért áldást, valamint az együttműködő szervezetek vezetői mondtak köszöntőt, Molnár Tibor polgármester, György Attila a Szent Gellért Alapítvány vezetője, illetve Tókos Attila, a Szentegyházi Ifjúsági Fórum elnöke.
Fotó: Kányádi Mónika Linda
Aztán a színpad a helyi csoportoké volt: az óvodásoké, az előkészítő és második osztályosoké. A délután folyamán fellépett a Disperzit Zenekar, Tókos Roland és Zenekara, a Tamási Áron Általános Iskola diákkórusa, a szentegyházi plébániák kórusai, a Canticum Novum és a Cantate Domino, a Gold Kvintett zenekar, a szentegyházasfalvi betlehemesek, Fülei Éva és Zoltán, valamint Gábos Tünde.
A Szent Gellért Alapítvány több mint egy évtizede minden karácsonykor felállítja az istállót, a „szállást”, hogy korhű ruhákban és bibliai környezetben megjelenítsék a szent családot az újszülött Jézussal, Józseffel, Máriával. Idén a szerepeket az alapítványhoz kötődő sérültek vállalták – tudtuk meg Kányádi Linda Mónikától. Ez mindannyiuk számára mérföldkő volt.
Fotó: Kányádi Mónika Linda
A kavalkádos bögre, a helyben készült fotók, a gyermekek által készített és haza vihető befőttes üveg mécsestartó tárgyi emlék marad és az is, hogy estére megéreztek az angyalkák, a polgármesteri hivatal angyalfiával, a narancsajándékkal. A legmaradandóbb élmény mégis az, hogy a sokszínű rendezvény a helyi sajátosságoktól egyedi, és ki-ki beleteszi azt, amivel megajándékozhatja örömvasárnapon a település apraját nagyját.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Szombaton szavaz a Tisza parlamenti képviselőcsoportja arról, hogy kit jelöl köztársasági elnöknek – mondta az MTI kérdésére Bujdosó Andrea frakcióvezető csütörtökön.
Románia nagy részén a hét végéig kánikulára, fokozott hőterhelésre, valamint záporokra és zivatarokra figyelmeztető előrejelzés lesz érvényben – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kormány két héten belül memorandumot hagy jóvá a napokban átadandó bölcsődék személyzetének alkalmazásáról, hogy ezek az intézmények már ősztől működhessenek – jelentette ki csütörtökön az ügyvivő miniszterelnök.
Júniusban 1,269 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, 2,5 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki a kánikula miatt, amelyek szombat reggelig lesznek érvényben az ország több mint felében.
Másodfokú viharriasztás van érvényben az ország középső és keleti részére, míg a rendkívüli hőség miatt péntek reggelig vörös jelzésű riasztás van érvényben az ország nyugati megyéiben – közölte csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!