
Önkéntesek a karácsonyi vásáron. Egész évben a projektek támogatására gyűjtöttek. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Több jutalomkirándulást, egyéni projekteket, workshopokat, illetve egy új kereskedelmi ág kiépítését is támogatja a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány Youth Bank programja.
2017. április 24., 18:472017. április 24., 18:47
A pénzalap felét a Youth Bank önkéntescsapata adománygyűjtő akciói révén szerezte, az összeget utólag megduplázta az SZKA, így nyolcezer lejt osztanak szét a jelentkezők között. Legkevesebb három főből álló középiskolás csapatok jelentkezését várták, akik különböző témakörökhöz kapcsolódó ötletekkel pályázhattak,
Hat pályázat érkezett be, ötöt támogatnak – tudtuk meg Mihály Ágnes projektfelelőstől.
A www.spacetrade.ro elnevezésű projekt maximális támogatást élvez majd – mondta Mihály Ágnes. A pályázó diákok egy olyan többnyelvű weboldal kifejlesztését tűzték ki célul, amely helyet ad online kiskereskedésre, illetve használt termékek eladására. Az eddig létező e-commerce oldalakkal szemben a pályázók a keresletre fektetnék a hangsúlyt.
A Kékiringó Néptánccsoport egy közösségi kirándulásra pályázott, melynek során népművészeti múzeumokat látogatnának meg, továbbá különböző hagyományos mesterségekkel ismerkednének meg. A programot 1600 lejjel támogatja az SZKA. Ugyanakkor 600 lejjel támogatják a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium Gyémántcsiszoló projektjét, amely az intézmény közép- és általános iskolás diákjainak egész éves munkáját ösztönzi. A legjobbak csíkszeredai jutalomkirándulást nyernek, így a diákoknak lehetőségük lesz különböző képzéseken is részt venni.
A székelyudvarhelyi Varázsecset Művészeti Tanoda által szervezendő workshop kétezer lejt nyert, programjukban az érdeklődők betekintést nyerhetnek a dizájntervezés utómunkálataiba, a kivitelezésbe, illetve a lézervágás alternatíváiba. A Palló Imre Zene- és Képzőművészeti Szakközépiskola diákjai minőségi suliújságot szeretnének, így színes nyomtatót igényeltek, melyre 1800 lejes támogatást kaptak.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
A sofőr epilepsziás rohama miatt következhetett be a hatóságok elsődleges vizsgálatai alapján a kedd esti, két halálos áldozatot követelő baleset Brassó központjában.
Az FSLI, a Spiru Haret és az Alma Mater tanügyi szakszervezeti szövetség határozottan elutasítja az oktatási alkalmazottak bérezésére vonatkozó legújabb javaslatot.
Az infláció 2,26 százalékpontos csökkenése nem a gazdaság javulását jelzi, csupán egy matematikai korrekció – nyilatkozta szerdán Flavius Valentin Jakubowicz, a Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke.
Szerdai rendkívüli ülésen a képviselőház azt a törvénymódosító tervezetet, amely heti 8-ra csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
szóljon hozzá!