
Forrás: Gyergyószentmiklós Polgármesteri Hivatala
A kiviteli tervek már korábban elkészültek, most a tényleges építkezés előkészületeinél tartanak: egy teljesen új jégpálya épül Gyergyószentmiklóson a jelenlegi helyén. A 127 millió lej összértékű fejlesztést az Országos Beruházási Társaság (CNI) valósítja meg.
2022. május 26., 12:592022. május 26., 12:59
Múlt héten Gyergyószentmiklós önkormányzati képviselő-testülete jelezte igénylését a megyei önkormányzat felé, hogy visszavenné saját tulajdonába a műjégpálya azon részét, amelyet 2014 óta (amikor közös beruházásként készült el a hűtésrendszer cseréje) a megye birtokolt. Ez azért volt szükséges, hogy a létesítményt átadhassák az Országos Beruházási Társaságnak (CNI) a pálya újjáépítése céljából.
Ezt követően a fejlesztési minisztérium következik, kormányzati döntés kell a finanszírozás jóváhagyásáról. Ha ez is megvan, 2–3 hónap múlva már a kivitelezésre kiírt közbeszerzési eljárás után nyertest hirdethetnek és kezdődhet a munkálat – tudtuk meg Barti Tihamértől, a megyei önkormányzat gyergyói alelnökétől, aki hozzátette, hogy jó esély van a szükséges finanszírozásra, ami nem kevés, mert 127 millió lejről van szó.
A jégpálya újjáépítése már több éve terítéken van. Még a korábbi városvezetés elkészíttette a szükséges előtanulmányokat, a CNI meghirdette a közbeszerzést a tervek készítésére és a kivitelezésre, amit egy konzorcium el is nyert. Azonban, amikor a tervek készültek, kiderült, hogy olyan munkálatokra is szükség lesz, amivel előtte nem számoltak – a jelenlegi gerendázatot is ki kell cserélni.
Forrás: Gyergyószentmiklós Polgármesteri Hivatala
A beruházás értéke az építkezési anyagok drágulása miatt lényegesen megemelkedett, a korábbi áron nem lenne kivitelezhető. Így a kivitelezést megnyerő céggel szerződést kellett bontani, és újraindítani a fejlesztést.
– mutatott rá Barti Tihamér. Hozzátette, a 127 millió lejes fejlesztéssel kapcsolatos előkészületekről a hét elején tárgyalt Bukarestben a CNI illetékeseivel azért, hogy bekerülhessenek a projektbe olyan felszereltségek beszerzései is, amelyek a különböző sporttevékenységekhez szükségesek, és amelyek eredetileg nem szerepeltek benne. Megegyezés született, kiegészül a projekt, és már a teljes dokumentáció kerül a kormány elé – tudtuk meg.
„A most zajló folyamat várhatóan a nyár végére, őszre ér el oda, hogy meglesz a szükséges finanszírozás, és az új kivitelezővel szerződést köthetnek. Én továbbra is azon az állásponton vagyok, mint egy évvel ezelőtt is, hogy a csarnok bontását ne kezdjék el addig, míg minden egyes részlet nem kerül a helyére. Azaz, azt szeretném, hogy a 2022–2023-as szezonban a Gyergyói Hoki Klub csapata és az utánpótlás még a jelenlegi létesítményben játszhasson, a csarnokot érintő munkálatok majd a szezon végén kezdődjenek el” – mutatott rá Barti.
Forrás: Gyergyószentmiklós Polgármesteri Hivatala
A kivitelezőnek ezalatt is lesz munkája, hiszen a projekt részeként egy sportcsarnok és metodikai központ is létesül a pálya mellett.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!