
Fotó: Beliczay László
Hideg és enyhe időszakok váltják egymást a következő két hétben, jelentősebb mennyiségű csapadékra január 3. és 8. között lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 30. és 2025. január 12. közötti periódusra vonatkozó előrejelzéséből.
2024. december 30., 17:042024. december 30., 17:04
A hétfői prognózis szerint Erdélyben a hét eleji 2–3 Celsius-fokról január 2-ig fokozatosan 8–9 fokig nő a nappali csúcsértékek regionális átlaga, amely január 3. és 6. között ismét visszaesik 1–2 fokra.
Jövő hét elején ismét enyhülni fog kissé az idő, 3–4 fok körüli maximumokkal, majd január 9. és 12. között fagypont körüli csúcsértékek várhatók. A minimumok mínusz 8 és mínusz 1 fok között változnak.
A hegyekben január 2-ig többnyire fagyponton felüli, 4–6 Celsius-fok körüli maximumokra lehet számítani, január 3-tól azonban itt is lehűl az idő, január 5-én nem lesz több mínusz 4 foknál. Ezt követően mínusz 1 fok körül alakulnak a maximumok, majd ismét mínusz 4 fokig csökkennek.
A minimumok az első öt éjszaka mínusz 4 és mínusz 2 Celsius-fok között változnak, aztán mínusz 8 fokig csökkennek, jövő héten pedig mínusz 10 és mínusz 6 fok között alakulnak.
Nagyobb mennyiségű csapadék január 3. és 8. között várható – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
szóljon hozzá!