Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Engedélyek nélkül üzemelő kőbánya működését derítették fel a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai. Tájékoztatásukból azonban nem derül ki, hogy az említett kőbánya hol található.
2021. június 10., 19:332021. június 10., 19:33
2021. június 11., 14:472021. június 11., 14:47
Egy nyomozás során szálltak ki a rendőrök egy Hargita megyei kőbányához, ahol igazoltatták a négy, helyszínen levő munkást, akik épp díszköveket készítettek elő, mint kiderült, mindenféle szükséges engedély nélkül – számol be csütörtöki közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Tekintettel a bűncselekmény gyanújára a rendőrség lefoglalt egy kisteherautót, egy homlokrakodót, illetve egy kotrógépet, valamint 155 darab andezit kőlapot is – ezek együttes értéke mintegy 25 ezer euróra tehető.
Mint utólag kiderült, az illegális tevékenységet folytató vállalkozást egy 44 éves Hargita megyei férfi működtette mindenféle engedély nélkül.
Az ügyben bűnügyi eljárás indult.
Július 14-étől elérhető lesz az egészségügyi minisztérium honlapján egy online űrlap a kórházi étkeztetéssel kapcsolatos panaszok bejelentésére – közölte egy szombati Facebook-bejegyzésben Alexandru Rogobete tárcavezető.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt vasárnap reggel 6 óra 29 perckor Gorj megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felcsíki, alcsíki, kászoni, vagy éppen gyimesi és moldvai – számos tájegység népviseletbe öltözött képviselője ünnepelt együtt szombaton a csíksomlyói nyeregben, az Ezer Székely Leány Napján. Videón mutatjuk.
Kitűnni a tömegből, vagy éppen elvegyülni? Az Ezer Székely Leány Napján mindkettőnek megvan a jelentősége, hiszen ennyien székely népviseletben lenyűgőzően mutatnak. A mi szemünkben mindenképp. Egyenként és együtt is.
Darvas-Kozma Józsefet, a csíkszeredai Szent Kereszt-plébánia plébánosát megerősítette hivatalában a gyulafehérvári főegyházmegye, Böjte Csaba atyát pedig csíksomlyói lelkésszé nevezte ki. Idén négy új papot fognak felszentelni.
Balesetet okozott szombat reggel a Duna Sulina-ágán, Maliuc falu közelében egy turistákkal teli csónakot ittas állapotban vezető fiatalember.
Több bukaresti hírportál is lehozta azt az elmosódott medvés képet, amiről azt írják, hogy ez volt az utolsó felvétel, amit a támadáskor készített a medve által meggyilkolt olasz motoros.
Ilie Bolojan kormányfő péntek este kijelentette, hogy a világon Románia az egyetlen ország, ahol a bírák 48 éves korukban mennek nyugdíjba.
Tiltakozásra készülnek Parajdon, szombaton délelőtt már kisebb tömeg gyűlt össze a helyi kultúrotthonnál.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet –– számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
2 hozzászólás