
Akadt arra is példa, hogy egy illegálisan elkezdett épületet bontani kellett. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Engedély nélküli építkezéseket is észlelt Sepsiszentgyörgy területén a helyi rendőrség az elmúlt hetekben. Közleményükben azt is megállapítják: a jelenség nem új keletű.
2024. május 01., 09:402024. május 01., 09:40
„A legnagyobb baj az engedély nélküli építkezésekkel az, hogy az épületek általában nem felelnek meg az adott zónában érvényes szabályoknak – ezek rendszerint a méretet, elhelyezkedést, ritkább esetben a jelleget célozzák.
Ezekre a szabályokra létezik egy irányelveket magába foglaló útmutató, amit a városi tanácstól lehet beszerezni” – emelte ki Hadnagy István, a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség vezetője. Mint nyomatékosította,
Akadt arra is példa, hogy egy illegálisan elkezdett épületet bontani kellett, és ez a legrosszabb végkifejlet.
„Ezt már nem mi, hanem a helyi tanács kérheti jogi úton, ami szerencsére ritkán fordul elő. Tejesen érthető, hogy az ember akkor áll neki egy munkálatnak, amikor az idő, az anyagi lehetőségek engedik, különösen, ha van csapat, amely dolgozik.
– hívta fel a figyelmet Hadnagy István. Azt javasolja mindenkinek, járjon utána az engedélyeknek, mielőtt munkához látna, pont azért, hogy ne kerüljön ilyen kellemetlen helyzetbe.
Az elmúlt év során 247 alkalommal tartottak ellenőrzést építőtelepeken, ebből 68 esetben lakossági bejelentés alapján szállt ki a helyi rendőrség. Összesen 36 bírságot róttak ki, a Sepsiszentgyörgyi Polgármesteri Hivatal pedig 83 esetben lépett közbe jogi és közigazgatási úton a munkálatok folytatása ellen.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
szóljon hozzá!