
Fotó: Veres Nándor
Beiktatták az RMDSZ Hargita megyei képviselő- és szenátori dossziéit, így már hivatalossá vált, hogy kik indulnak a december hatodikai parlamenti választásokon. Hargita megyében három új jelölt van, akik még nem rendelkeztek parlamenti mandátummal.
2020. október 21., 13:222020. október 21., 13:22
2020. október 21., 14:062020. október 21., 14:06
Az iktatást követő sajtóeseményen Borboly Csaba elmondta, bízik az összefogásban és a magyar képviselet erejében. Kifejtette, több területen is szükség lesz a következő években a megfelelő jogszabályozások változtatásaira, ilyen az egészségügy, az oktatás, a vendéglátás vagy akár a vidékfejlesztés. Bíró Barna Botond, Hargita Megyei Tanácsának alelnöke kiegészítette, hogy szerinte fontos, hogy
Fotó: Veres Nándor
Mint elmondták, a járványhelyzetre való tekintettel nehéz választási kampányra számít a következő hetekben. A képviselőjelöltek közül Hajdú Gábor kifejtette, különösen büszke arra, hogy a nyolcvan fős csíki küldöttgyűlés döntő többségben őt támogatta a képviselői helyre.
– vázolta. Szerinte olyan megoldásokat kell majd a parlament elé tárniuk az erdélyi magyarok ügyeiben, amelyeknek a mindennapi életben is gyakorlati haszna van.
Fotó: Veres Nándor
Hargita megyében a képviselői lista élén Kelemen Hunor áll, második Hajdú Gábor, harmadik Bende Sándor, a negyedik pedig Ladányi László. A képviselőlista ötödik helyét az EMSZ jelöltje, Zakariás Zoltán, jelenlegi megyei tanácsos kapta. A szenátori listán Tánczos Barna az első, míg Antal Lóránt a második jelölt.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
szóljon hozzá!