
Fotó: Korodi Attila/Facebook
Korodi Attila, Csíkszereda újabb mandátumra pályázó polgármestere, illetve az RMDSZ helyi tanácsosjelöltjei is iktatták hétfőn (a városházán kialakított 1-es szavazókerületi irodában) a június 9-ei helyhatósági választáson való rézvételhez szükséges dokumentumaikat.
2024. április 29., 19:442024. április 29., 19:44
2024. április 29., 20:532024. április 29., 20:53
„Huszonnégy jelölttel, teljes csapattal indulunk a választásokon. Csapatban kezdtük el három és fél évvel ezelőtt is a munkát, a városnak jövőképet megfogalmazó, és ezért cselekvő csapattal indultunk el most is. Köszönöm mindazoknak, akik csatlakoztak hozzánk, és megerősítettek abban, hogy ezt a munkát érdemes folytatni.
– idézi a közlemény Korodi Attilát.
Fotó: Korodi Attila/Facebook
Min fogalmazott, prioritásai továbbra is az oktatás körülményeinek rendbetétele, a közbiztonság, a tömegközlekedés, a gazdaságfejlesztés, illetve egy olyan rendezett város, amelyben mindenki otthon érzi magát, legyen az idős vagy fiatal.
Fotó: Korodi Attila/Facebook
Az RMDSZ csíkszeredai városi tanácsosjelöltjei sorrendben: Bors Béla, Ábrahám Előd, Sógor Enikő, András Hunor Jenő, Bardócz László, Szikszai Tamás, Cilip Árpád, Füleki Zoltán, Trandafir-Orbán Tímea, Czikó Mária, Bogos Ákos, Bogyó-Löffler Mária, Veres Ottó Benjámin, Kirmájer Enikő, György László, ifj. Magyari Zoltán, Bodor Zsolt, Szilágyi Nóra, Bartolf Hedwig, Tódor Etelka, Varga Csaba-Pál, Ambrus Lilla, Hajdu Gábor.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
3 hozzászólás