
A Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ második alkalommal szervezi meg a Gyergyószéki Népdal- és Néptáncversenyt, ami a koronavírus-járvány miatt ezúttal online lesz. Két korcsoportban jelentkezhetnek december 14-ig az érdeklődők.
2020. december 02., 13:382020. december 02., 13:38
Tavaly nagy sikerrel szervezték meg a Gyergyószéki Népdal- és Néptáncversenyt, és idén mindenképp szerettek volna folytatást. Mivel a járványhelyzet miatt nem lehet hasonló volumenű rendezvény, online tartják a vetélkedőt – ismertette Kolcsár Béla, a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ igazgatója.
Népdal és néptánc esetén is 9–13 és 14–17 éves korosztályban lehet nevezni december 14-én 15 óráig e-mailben – kastelylazar@gmail.com – elküldött videófelvételekkel. Egy-egy kötelező és szabadon választott produkciót várnak, a népdalnak csak az első két szakaszát kell elénekelni, a tánc kategóriában legényesekkel lehet nevezni, mert párost a járvány miatt nem szabad táncolni.
A versenyzők által bemutatott táncokat és népdalokat két külön szakmai zsűri bírálja el. Mindkét korcsoportban az első 3 helyezett 500, 300, illetve 200 lejes vásárlási utalványt nyer. A nyertesek december 21-én vehetik át a nyereményüket a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ székhelyén.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.
Hogyan alakítja át az MI az oktatást, az ipart, az egészségügyet és a mindennapokat – Erdély első átfogó mesterségesintelligencia-konferenciáját tartották Marosvásárhelyen. A rendezvényen szakértők, politikai szereplők és intézményi vezetők találkoztak.
Naponta mintegy 24 ezer belügyi alkalmazott, rendőrök, csendőrök, határrendészek, tűzoltók gondoskodnak a polgárok biztonságáról a hosszú hétvégén, amelyen a katolikusok és protestánsok a húsvétot, az ortodoxok a virágvasárnapot ünneplik.
szóljon hozzá!