
Moduláris kórház Csíksomlyón. Csíkszéken jelenleg 65 igazolt fertőzöttet kezelnek kórházban
Fotó: Pinti Attila
Százegy igazolt koronavírusos esetet tartanak számon a hatóságok a péntek reggeli adatok alapján – nyilatkozta Ráduly Róbert Kálmán csíkszeredai polgármester a Fun FM Rádió Kotyogó című műsorában. Az elöljáró a fertőzöttek település szerinti megoszlásáról is beszélt.
2020. május 22., 11:532020. május 22., 11:53
2020. május 22., 12:482020. május 22., 12:48
A városvezető elmondta, a Csíkszerdai Megyei Sürgősségi Kórházban jelenleg 65 igazolt esetet kezelnek, további nyolc személyt pedig fertőzés gyanújával utaltak be, ők várják a teszteredményeket. A csíkszeredai kórházban levő fertőzöttek közül jelenleg senki nincs lélegeztetőgépen – tette hozzá Ráduly. Ugyanakkor felsorolta, hogy a megye érintett településein hány koronavírus-fertőzött személyt tartanak számon.
Ráduly szerint így áll jelenleg a fertőzöttek településenkénti megoszlása:
Etéden 8;
Székelyudvarhelyen 12;
Csíkmindszenten 17;
Csíkszeredában 33;
Szépvízen 15;
Csíkszentgyörgyön 14;
Szentegyházán 1;
Gyergyóújfaluban 1.
Fontos megjegyezni, hogy az eddig jegyzett 101 fertőzött esetbe beletartoznak azok is, akik már felgyógyultak vagy elhunytak a koronavírus-fertőzés után.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
2 hozzászólás