
A testőr című vígjátékot újra megnézhetjük a Vigadó Művelődési Központban
Fotó: Vigadó Művelődési Központ
Számos saját produkció szerepel a januári műsorban a december végén bemutatott legújabb előadás mellett és a tájelőadások sora is folytatódik. Így kezdi az évet a kézdivásárhelyi Udvartér Színház.
2025. január 05., 20:192025. január 05., 20:19
Marc Camoletti Boeing, Boeing – Leszállás Párizsban című vígjátékát december 30-án a kézdivásárhelyi Vigadóban, 31-én a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színházban mutatta be a társulat.
Január 9-én 13 és 19 órától a Vigadó stúdiójában Duncan Macmillan Lélegezz! című darabját játsszák. Január 11-én Gyergyóalfaluban, 13-án Brassóban, 14-én Kovásznán (mindhárom helyszínen 19 órától) láthatjuk a vígjátékot, míg 15-én újra hazai pályán: utóbbi előadásra a Kosztándi Jenő-bérletes nézőket várják 19 órától, de szabadjegyek is kaphatók. Január 19-én 18 órától Kézdiszentléleken, 26-án 18 órától Gyergyócsomafalván játsszák az előadást.
Január 21-én 19 órától a Vigadóban nézhetjük meg (újra) a Szerelem című, Barta Lajos azonos című színműve alapján született előadást, egy „majdnem boldog történetet”. Január 22-én 19 órától Molnár Ferenc A testőr című vígjátékára várják a közönséget, szintén a Vigadóba.
Az év első hónapja zenés mesejátékkal zárul: Szente Béla – Gulyás Levente A kolozsvári bíró című előadását január 28-án 10 órától a Vigadó nagytermében, 29-én 9.30-tól és 12 órától, illetve 30-án ugyancsak 9.30-tól és 12 órától Székelyudvarhelyen, 31-én 12 órától pedig Csíkszeredában adják elő.
Rosszindulatú daganatos betegséggel küzd Ákos. Az 58 éves énekes közleményben tudatta, hogy idén tavasszal egy rutinvizsgálat során pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak nála. A szükséges műtéten már átesett, állapota stabil, jelenleg otthon lábadozik.
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
szóljon hozzá!