
A testőr című vígjátékot újra megnézhetjük a Vigadó Művelődési Központban
Fotó: Vigadó Művelődési Központ
Számos saját produkció szerepel a januári műsorban a december végén bemutatott legújabb előadás mellett és a tájelőadások sora is folytatódik. Így kezdi az évet a kézdivásárhelyi Udvartér Színház.
2025. január 05., 20:192025. január 05., 20:19
Marc Camoletti Boeing, Boeing – Leszállás Párizsban című vígjátékát december 30-án a kézdivásárhelyi Vigadóban, 31-én a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színházban mutatta be a társulat.
Január 9-én 13 és 19 órától a Vigadó stúdiójában Duncan Macmillan Lélegezz! című darabját játsszák. Január 11-én Gyergyóalfaluban, 13-án Brassóban, 14-én Kovásznán (mindhárom helyszínen 19 órától) láthatjuk a vígjátékot, míg 15-én újra hazai pályán: utóbbi előadásra a Kosztándi Jenő-bérletes nézőket várják 19 órától, de szabadjegyek is kaphatók. Január 19-én 18 órától Kézdiszentléleken, 26-án 18 órától Gyergyócsomafalván játsszák az előadást.
Január 21-én 19 órától a Vigadóban nézhetjük meg (újra) a Szerelem című, Barta Lajos azonos című színműve alapján született előadást, egy „majdnem boldog történetet”. Január 22-én 19 órától Molnár Ferenc A testőr című vígjátékára várják a közönséget, szintén a Vigadóba.
Az év első hónapja zenés mesejátékkal zárul: Szente Béla – Gulyás Levente A kolozsvári bíró című előadását január 28-án 10 órától a Vigadó nagytermében, 29-én 9.30-tól és 12 órától, illetve 30-án ugyancsak 9.30-tól és 12 órától Székelyudvarhelyen, 31-én 12 órától pedig Csíkszeredában adják elő.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az idei év a gazdaság „helyreigazításának” időszaka lesz, és az eddig elfogadott, illetve a következő hónapokban bevezetendő intézkedések hatása az év második felében válhat érzékelhetővé.
Nagyszabású ellenőrzést tartott csütörtökön a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság a térségben: az akció alkalmával 93 bírságot szabtak ki, és összesen 422,72 köbméter faanyagot koboztak el, mintegy 76 ezer lej értékben.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök „durva manipulációnak” nevezte pénteken a statisztikai intézet (INS) 2024-re vonatkozó adatait, és azt állította, hogy a számok utólagos „kozmetikázása” a jelenlegi kormányfő „kétségbeesését” tükrözi.
Az átmeneti technikai recesszió a szilárd alapokon álló gazdaságra való áttérés előre látható és elkerülhetetlen járulékos költségei közé tartozik – közölte pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Bonyolult időszakot élünk, és politikai szempontból meglehetősen nehéz viselni ezt a terhet – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtök este az Europa FM rádió adásában. Azt mondta, a koalícióból való kilépés kérdése nem merült fel.
Tavaly 2024-hez képest 0,6 százalékkal nőtt a román gazdaság, de technikai recesszióban zárta az évet, miután a harmadik negyedév után a negyedik trimeszterben is csökkent a bruttó hazai termék (GDP) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet adataiból.
Nicușor Dan szerint Románia három-négy éven belül teljesítheti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket.
Lassult ugyan a növekedés, de még mindig magas a fertőző légúti megbetegedések száma Hargita megyében. A kisgyermekek körében sok az RSV-fertőzés, ami akár nagyon súlyos, intenzív terápiás ellátást igénylő megbetegedést is okozhat.
Nemzetpolitikáért felelős államtitkárként először látogatott Gyergyószentmiklósra Nacsa Lőrinc. Bejelentette, hogy a magyar kormány folytatja a Fogarasy Mihály Középiskola felújításának finanszírozását.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
szóljon hozzá!