
Fotó: Pál Árpád
A keddi piac kínálata Udvarhelyen bőséggel kielégítette a helyi termékeket kereső vásárlók igényeit. Ezúttal a dél-romániai viszonteladók asztalainál fordultak meg a legkevesebben, a helyi termelők asztalai azonban roskadoztak a friss termékektől.
2017. augusztus 15., 19:162017. augusztus 15., 19:16
A piac bejáratánál erdei gyümölcsöket, leginkább vörös áfonyát, valamint homoktövist lehetett kapni, utóbbit literenként tíz lejért. Az idényvégi áfonya már jó ideje tartja a literenkénti 15 lejes árát, a gyűjtögetők figyelmeztették is a vásárlókat, hogy már nem sokáig lehet áfonyát szedni. Két kis veder fonnyadt málnát is kínáltak 60 lejért. Azt eladó szerint amúgy 70 lej az ára, csak kicsit összeaszalódott a melegben:
A telekfalvi Gellért Ferenc somot árult, kilónként öt lejért. Tíz órára a négy láda somból már csak az utolsó láda alján volt két kilónyi. „Nagyon egészséges gyümölcs, csodákat művel a vérnyomással, antioxidáns, és magas a C-vitamin tartalma” – kínálta a maradék portékáját az idős férfi. Arról mesélt, hogy
Fotó: Pál Árpád
A déli megyék termékei közül a dinnyének volt keletje kedden a városi piacon, a görögdinnyét kilónként két lejért, a sárgát pedig ötért kínálták az árusok. Őszibarackot is sokan vásároltak, kilogrammonként öt lejért. A fóliaházas paradicsom, piros kápiapaprika és padlizsán kilónként négy, hat, valamint három lejért kevésbé fogyott. Egyelőre túl drága, hogy a befőzéshez vásárolják, mondták, akik megnézték az árut.
– magyarázta az egyik vásárló.
Fotó: Pál Árpád
A helyi termékek vonzották a legtöbb vásárlót. A beérett kerti paradicsomot öt lejért adták az árusok, az uborkát 4 lejért, egy kötés sárgarépát kettő, petrezselymet pedig három lejért. Az idényvégi zöld paszulynak 7, a zsenge babnak 11, szárazbabnak pedig 15 lej volt kilója. Egy helyi termelő, Koszta Balázs tanácsokat is adott a terményei felhasználásához.
– fogalmazott.
Nyár vége felé egyébként megnő a piac forgalma. Augusztusban legalább egyszer egy héten szinte kötelességének érzi meglátogatni a piacot a friss zöldség- és gyümölcskínálat miatt, mondta egy általunk megkérdezett háziasszony, aki minden kedden kijár a piacra.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több megyéjében. A figyelmeztetés Hargita és Kovászna megye egyes vízgyűjtő területeit is érinti.
A kaláka megtartja, élteti és erősíti a közösségeket – vallják a X. Kaszáló Kaláka résztvevői. A háromnapos csíkszentkirályi eseménysorozat szombati programja hajnalban közös kaszálással indult Bakalján, mintegy ötven férfi csatlakozott.
A nagylaki határátkelő felé tartó autósoknak lassabb haladásra kell számítaniuk vasárnap éjszaka: öt túlméretes szállítmány közlekedik több nyugat-romániai útvonalon, amelyek rendőri felvezetéssel haladnak, így időszakos forgalmi fennakadások lehetne
Előzetes regisztrációhoz kötik idén is az Orbán Viktor tusványosi előadásán való részvételt – jelentették be a szervezők a rendezvény hivatalos közösségi oldalán.
Újabb elsőfokú viharriasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több régiójára.
A Prahova megyei rendőrség büntetőeljárást indított gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés miatt a szombat délután a Bucsecs-hegységben, Bușteni környékén sziklamászás közben lezuhant négy hegymászó ügyében.
Elhunyt Szolnoki Péter Artisjus-díjas zenész, énekes, zeneszerző, hangszerelő, a Bon-Bon együttes énekese és fuvolistája. Halálhírét vasárnap a Bon-Bon együttes jelentette be a közösségi médiában.
Július közepén inkább egy szeptemberi hajnalra emlékeztetett az időjárás Székelyföldön. Csíkszeredában 5 Celsius-fok alatti hőmérsékletet mértek vasárnap hajnalban, amivel még az Omu-csúcsot is megelőzte a hidegversenyben.
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
szóljon hozzá!