
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Alina Gorghiu igazságügyi miniszter szerint a családon belüli erőszak áldozatai iránti tisztelet és empátia teljes hiányát mutatják azok a „tanácsok”, amelyeket Tomis ortodox érseke, Teodosie Petrescu adott egy rádióműsorban egy nőnek, aki a férjétől elszenvedett bántalmazásokra panaszkodott.
2024. június 24., 19:312024. június 24., 19:31
Sajtóbeszámolók szerint az egyházi vezető azt ajánlotta a feleségnek, hogy békéljen meg a helyzettel. Úgy fogalmazott, hogy
Az érsek azt is tanácsolta neki: imádkozzon azért, hogy Isten „ruházza fel” a férfit empátiával.
Alina Gorghiu hétfőn a Facebook-oldalán reagált a rádióműsorban elhangzottakra. Bejegyzésében emlékeztetett arra, hogy az idei év első öt hónapjában a rendőrök 49 014 családon belüli erőszakos esetben avatkoztak be. Ugyanebben az időszakban a bíróságok 4996 távoltartási végzést adtak ki, a családon belüli erőszakkal kapcsolatos bűncselekmények száma pedig idén nőtt a múlt évhez képest – írja az Agerpres hírügynökség az igazságügyi miniszter bejegyzésére hivatkozva.
A miniszter „szégyenletesnek” nevezte, hogy egy egyházi vezető ilyen kijelentéseket tegyen. Leszögezte, hogy
„Nőként és Istenbe vetett nagy hittel rendelkező emberként úgy gondolom, hogy a Biblia nem erőszakra, hanem szeretetre, gondoskodásra és empátiára szólít fel. Isten életet adott nekünk, a mi feladatunk, hogy megvédjük azt, tisztán és hűségesen éljük.
– ezt már Natalia Intotero családügyi miniszter mondta az eset kapcsán, hozzátéve, hogy a bántalmazás bármilyen formája, beleértve a lelki bántalmazást is, elfogadhatatlan. Emlékeztetett arra, hogy a rászorulók bármikor ingyenesen hívhatják a 0800 500 333-as telefonszámot.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
Letette csütörtökön a hűségesküt és román állampolgár lett Dominic Fritz temesvári polgármester, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta, hogy az érettségin és a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáján 10-es átlagot elérő diákok pénzjutalomban részesüljenek.
Négy személyautó ütközött a Kovászna megyei Maksánál csütörtök délután. A mentés és a helyszínelés idejére forgalomkorlátozást vezettek be.
A befagyasztott orosz vagyon ügye halott – jelentette ki a magyar miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben az EU-csúcsra érkezve, hangsúlyozva: nem a háborút kell finanszírozni, hanem a békét.
2 hozzászólás