
Letölthető, használható a SzeredApp
Fotó: Székelyhon
Egy csapatnyi lelkes fiatalban fogalmazódott meg ez év elején az ötlet, hogy jó lenne Csíkszeredát digitalizálni. A helyi vállalkozók ötletét tettek is követték, így került piacra tavasszal a SzeredApp elnevezésű applikáció, amely az idegenforgalmi tudnivalók mellett a megyeszékhellyel kapcsolatos legfontosabb információkat és híreket is összegyűjti.
2019. október 19., 10:572019. október 19., 10:57
Nagy Lajos, az alkalmazást fejlesztő cég ügyvezetője az applikáció létrejöttével kapcsolatban elmondta, felfedezték azt a problémát, miszerint a csíkszeredai és környékbeli lakosok nehezen találnak rá a megyeszékhellyel kapcsolatos információkra. Több platformon és közösségimédia-felületen is lehet tájékozódni Csíkszeredával kapcsolatban, azonban nem létezik még egy olyan felület, amely egységesítené ezeket az infókat. „Ugyanakkor azt is látni lehet, hogy
A megoldást pedig ebben láttuk meg: miért ne lehetne szó szerint a legkézenfekvőbb megoldást választani az emberek igényeinek kielégítésére. Így született meg a SzeredApp nevű mobilapplikáció ötlete és kivitelezése, amely tulajdonképpen egy gyakornoki feladatként indult” – fogalmazott az ügyvezető. Hozzátette, az alkalmazásban
Gál Szabolcs, a cég vezető fejlesztője hozzátette, a platform jelenleg információkat szolgáltat, de további fejlesztésekkel hatalmas potenciál rejtőzik benne. Az egyik nagyon fontos fejlesztési irány jelen pillanatban az applikáció többnyelvűsítése, előbb románra, aztán angolra.
A SzeredApp már letölthető Androidra, illetve az App Store kínálatában is megtalálható.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
szóljon hozzá!