
Fotó: Olvasói felvétel
Egy székelyudvarhelyi udvarba merészkedett be egy menyét kedden éjjel, és amikor a ház lépcsőjén felugrált, három macska szökött neki. Ahogy a népmesékben mondják: neki sem kellett több...
2021. szeptember 15., 13:582021. szeptember 15., 13:58
2021. szeptember 15., 16:152021. szeptember 15., 16:15
Székelyudvarhelyi olvasónk biztonsági kamerája rögzítette a felvételt, amint egy menyét merészkedik fel egy Szentimre utcai ház lépcsőjén. A felfedezőút nem tartott sokáig, a teraszon három macska rontott rá, a menyét pedig gyorsan elmenekült.
Olvasónk az egészből annyit hallott éjjel, hogy döngött egyet a korlát, aztán reggel első dolga volt megnézni a biztonsági kamera felvételeit. Jutott még idő arra is, hogy nekünk megmutassa, mi pedig köszönjük!
A szakszervezetek a korábbi bértörvény-tervezetet kifogásolva a bérszámfejtés alapjául szolgáló referenciaérték növelését kérték, de helyette egy még kisebbet kaptak. Az érdekvédelmi tömbök közösen utasítják el az új tervezetet. Az idő vészesen fogy.
Közepes erősségű, 4,4-es magnitúdójú földrengés történt kedd hajnalban a Vrancea–Buzău szeizmikus térségben. A földmozgás epicentruma mintegy 57 kilométerre volt Sepsiszentgyörgytől.
Újabb jelentkezési lehetőség nyílik keddtől a 2026-os roncsautóprogramban azoknak, akik korábban lemaradtak. Több mint 93,7 millió lejt osztanak újra, a támogatás járműtípustól függően 10 és 18,5 ezer lej között alakul.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
1 hozzászólás