
Fotó: Hargita Business Center
Harmadik részéhez ért a székelyudvarhelyi Hargita Business Center Bizniszvitamin című rendezvénysorozata, szerdán Szécsi Kálmán, a Raiffeisen Bank regionális igazgatója, a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT) tiszteletbeli elnöke tartott előadást a nagy változások előtt álló bankrendszerről.
2017. október 18., 18:592017. október 18., 18:59
Szakács Paál István, a Hargita Business Center vezetője szakmai előadással egybekötött, Mihály Ágnes amatőr cukrász által összeállított reggelire invitálta a vállalkozókat. Míg a jelenlevők a tartalmas reggelit fogyasztották, kiderült, hogy a közeljövőben milyen átalakulásokra lehet számítani a banki szektorban.
Szécsi Kálmán előadása során megkérdezte a vállalkozókat, hogy mit várnak el a jelenlegi bankrendszertől. A jelenlévők
Az előadó szerint emiatt szükséges ismerni a bankhoz fordulók igényeit, mivel a pénzügyi szektorban dolgozók a hitelárakat helyezték volna a gyorsaság elé. Összefoglalta a bankrendszer működését, kiemelve, hogy
Az egyik a jövedelemalapú, ezek azok a pénzösszegek, amelyek kamatkifizetésből, kezelési költségekből, értékpapírok, biztosítások és más szolgáltatások értékesítéséből származnak, míg a másik a kölcsönalapú. Ebből is látszik, hogy a rendszer a kölcsönös bizalmon alapszik. Hozzátette, hogy emiatt is kártékony, amikor egy állam, ami a bankok nélkül nem létezhet, elkezdi lerombolni a pénzintézmények hitelét. Kifejtette, jelenleg a bankszektor nagy átalakuláson megy át. A rendszer konszolidálódik,
Noha kevesebb lesz a bank, olyan szereplők jelennek meg a piacon, akik a finanszírozásban aktív szerepet vállalnak.
A gazdasági válság után ugyanakkor egyre szigorúbban szabályozzák a bankokat, így egyre nagyobb erőfeszítést kell tenniük, hogy megismerjék ügyfeleiket, emiatt komplexebbek lettek a banki folyamatok. A hatékonyság érdekében bizonyos folyamatokat automatizálnak is, hiszen például a kisebb összegű hitelkérelmek elbírálásához túl drága lenne mindig felállítani egy elemzőcsoportot. Az automatizálás miatt fontos az is, hogy a vállalkozások pénzügyi tevékenysége minél átláthatóbb legyen. Szécsi szerint igény van továbbá a személyre szabott számlacsomagokra, az interaktív online és mobil felületekre. Szerencsére ebből a szempontból Románia nincs elmaradva.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
Összesen 148 alkalommal adtak ki Ro-Alert riasztás Hargita megyében az idei év eddigi részében, mert medvék jelentek meg lakott területeken, veszélyeztetve az emberek biztonságát. A legtöbb riasztást Zetelakán regisztrálták.
Több utcában is zajlanak a felújítási munkálatok Székelyudvarhelyen a nagy mobilitási projekt részeként, ami igencsak megnehezíti az autós közlekedést, ezért rákérdeztünk a városházán, hogy milyen munkálatok zajlanak és mire kell még számítani.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
szóljon hozzá!