
Fotó: Barabás Ákos
Lukács Antal, a székelyudvarhelyi kórház jelenlegi főigazgatója kap újabb hároméves kinevezést az intézményvezetői tisztség betöltésére. A szerdán lezajlott versenyvizsgának a kórház fejlesztésére vonatkozó igazgatói tervek ismertetése is része volt, eszerint a kórház több részlegét is kibővítik.
2017. július 05., 20:372017. július 05., 20:37
Egyetlen jelentkezőként vizsgázott szerdán a kórházigazgatói tisztség újbóli betöltéséért Lukács Antal, az egészségügyi intézmény jelenlegi vezetője. A sikeres vizsga után két napon belül, a fellebbezési időszak végén kapja meg az újabb három évre – illetve szükség esetén kétszer három hónapos meghosszabbításra – szóló kórházigazgatói kinevezést.
– fogalmazott viccelődve Lukács. Hozzáfűzte, nagyon komplex és egyre nehezebb feladat a kórház vezetése, nem is tervezi, hogy ebből az állásból megy nyugdíjba, de ezúttal még vállalta a kihívást.
A vizsga része volt a kórházfejlesztési tervek ismertetése is, erről kérdeztük részletesebben az igazgatót. Részét képezi az elképzeléseknek a kórház épületének kibővítése, a felső szintet leszámítva teljes magasságban. Ennek köszönhetően
így megnagyobbíthatják a belgyógyászati és hematológiai részleget, de az ortopédiai osztályt is, ahol a korábbi egy helyett már öt szakorvos dolgozik – magyarázta Lukács. Az épület majdani tetőterében irodákat rendeznek be a kórház adminisztrációs alkalmazottainak.
Lukács Antal: nagyon komplex és egyre nehezebb feladat a kórház vezetése. Archív
Fotó: Farkas Antal
Az onkológiai részleget a jelenlegi földszinti öltözők helyére költöztetik, utóbbi számára szintén felhúznak egy földszinti épületrészt. A kórháznak már van egy komputertomográfja (CT), de a sürgősségi részleg számára is vásárolnának egyet, valamint – akár egy szakcéggel való együttműködés részeként – beszereznének egy mágnesesrezonacia-készüléket (MR) is. Igaz ugyan, hogy a csíkszeredai kórházban van hasonló, de
– részletezte a tervet a kórházigazgató. A beruházások egy részére már rendelkezik pénzzel a kórház, a fejlesztéseket két éven belül elvégeznék. Az építkezés megkezdéséhez hiányzik egy tűzvédelmi és egy technikai terv, de Lukács szerint év vége előtt megszerzik a szükséges engedélyeket.
Tíz éve vezeti a kórházat
A vizsgabizottságot a városvezetés három képviselője és a megyei közegészségügyi igazgatóság két – az egészségügyi minisztérium által felhatalmazott – munkatársa alkotta, valamint megfigyelőként jelen volt az egészségügyi dolgozók szakszervezetének, a Sanitasnak a tagja, illetve az asszisztensek érdekvédelmi tömörülésének egy képviselője. Lukácsnak több témakörre kiterjedő menedzseri tervet is kellett készítenie a versenyvizsgára, továbbá a jelentkezési dossziéban mellékelnie kellett a szakirányú képzettségeket igazoló iratokat. Mivel a kórház a helyi önkormányzat alárendeltségében működik, a végzettségre vonatkozó jelentkezési kritériumokat az önkormányzat szabja meg – közölte megkeresésünkre a vizsgafeltételekkel kapcsolatban Zakariás Zoltán, a vizsgabizottság elnöke. Hozzáfűzte, hogy Lukács rendelkezik a kötelező menedzseri képzettséggel, közel húsz éve dolgozik a pályán, továbbá kórházigazgatóként is komoly tapasztalattal rendelkezik, és irányítása alatt fejlődött az egészségügyi intézmény. Lukács Antal 2007 óta tölti be a székelyudvarhelyi kórház igazgatói tisztségét.
A szakszervezeti szövetségek kérik a kormánytól és a munkaügyi minisztériumtól, hogy haladéktalanul kezdeményezzenek „valós és átlátható” vitát az új egységes bértörvény tervezetéről.
A Béke – Románia az első parlamenti frakció szenátora, Adrian Peiu csütörtökön közölte, hogy egy BÉKE–AUR–PSD alkotta kormány létrehozását támogatnák.
Gyerekzsivaj pezsdítette fel a borús reggelt Sepsiszentgyörgy főterén, a Lábbusz-program ötödik születésnapján. A gyalogos iskolabuszról az elmúlt években 13 város vett példát, és az ötletgazdák abban bíznak, hogy hamarosan még többen csatlakoznak.
Az alacsony bérek miatt alig van szakemberutánpótlás, nem vonzó a népegészségtan az egészségügyi pályát választók számára. Most viszont a még meglévő személyzetet is karcsúsítania kell a népegészségügyi igazgatóságoknak az állami megszorítások miatt.
Az Európai Unió Szolidaritási Alapjából kaphat támogatást Románia a tavalyi árvizek utáni helyreállítási munkálatokra. A tervek szerint a parajdi beavatkozások és több Kovászna megyei település is érintett lehet.
A kormányfői megbízatás maximális hosszának korlátozását kezdeményezte alaptörvény-módosító javaslatában a Tisza-frakció két tagja szerdán.
Az ivóvíz- és csatornahálózat korszerűsítési munkálatok alatt minden gyergyószentmiklósi városrészben felásták az utakat. Történtek már korábban is visszaaszfaltozások, idén ennek szeretnének a végére járni. Elkezdődtek a helyreállítási munkálatok.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
szóljon hozzá!