
Fotó: Barabás Ákos
Lukács Antal, a székelyudvarhelyi kórház jelenlegi főigazgatója kap újabb hároméves kinevezést az intézményvezetői tisztség betöltésére. A szerdán lezajlott versenyvizsgának a kórház fejlesztésére vonatkozó igazgatói tervek ismertetése is része volt, eszerint a kórház több részlegét is kibővítik.
2017. július 05., 20:372017. július 05., 20:37
Egyetlen jelentkezőként vizsgázott szerdán a kórházigazgatói tisztség újbóli betöltéséért Lukács Antal, az egészségügyi intézmény jelenlegi vezetője. A sikeres vizsga után két napon belül, a fellebbezési időszak végén kapja meg az újabb három évre – illetve szükség esetén kétszer három hónapos meghosszabbításra – szóló kórházigazgatói kinevezést.
– fogalmazott viccelődve Lukács. Hozzáfűzte, nagyon komplex és egyre nehezebb feladat a kórház vezetése, nem is tervezi, hogy ebből az állásból megy nyugdíjba, de ezúttal még vállalta a kihívást.
A vizsga része volt a kórházfejlesztési tervek ismertetése is, erről kérdeztük részletesebben az igazgatót. Részét képezi az elképzeléseknek a kórház épületének kibővítése, a felső szintet leszámítva teljes magasságban. Ennek köszönhetően
így megnagyobbíthatják a belgyógyászati és hematológiai részleget, de az ortopédiai osztályt is, ahol a korábbi egy helyett már öt szakorvos dolgozik – magyarázta Lukács. Az épület majdani tetőterében irodákat rendeznek be a kórház adminisztrációs alkalmazottainak.
Lukács Antal: nagyon komplex és egyre nehezebb feladat a kórház vezetése. Archív
Fotó: Farkas Antal
Az onkológiai részleget a jelenlegi földszinti öltözők helyére költöztetik, utóbbi számára szintén felhúznak egy földszinti épületrészt. A kórháznak már van egy komputertomográfja (CT), de a sürgősségi részleg számára is vásárolnának egyet, valamint – akár egy szakcéggel való együttműködés részeként – beszereznének egy mágnesesrezonacia-készüléket (MR) is. Igaz ugyan, hogy a csíkszeredai kórházban van hasonló, de
– részletezte a tervet a kórházigazgató. A beruházások egy részére már rendelkezik pénzzel a kórház, a fejlesztéseket két éven belül elvégeznék. Az építkezés megkezdéséhez hiányzik egy tűzvédelmi és egy technikai terv, de Lukács szerint év vége előtt megszerzik a szükséges engedélyeket.
Tíz éve vezeti a kórházat
A vizsgabizottságot a városvezetés három képviselője és a megyei közegészségügyi igazgatóság két – az egészségügyi minisztérium által felhatalmazott – munkatársa alkotta, valamint megfigyelőként jelen volt az egészségügyi dolgozók szakszervezetének, a Sanitasnak a tagja, illetve az asszisztensek érdekvédelmi tömörülésének egy képviselője. Lukácsnak több témakörre kiterjedő menedzseri tervet is kellett készítenie a versenyvizsgára, továbbá a jelentkezési dossziéban mellékelnie kellett a szakirányú képzettségeket igazoló iratokat. Mivel a kórház a helyi önkormányzat alárendeltségében működik, a végzettségre vonatkozó jelentkezési kritériumokat az önkormányzat szabja meg – közölte megkeresésünkre a vizsgafeltételekkel kapcsolatban Zakariás Zoltán, a vizsgabizottság elnöke. Hozzáfűzte, hogy Lukács rendelkezik a kötelező menedzseri képzettséggel, közel húsz éve dolgozik a pályán, továbbá kórházigazgatóként is komoly tapasztalattal rendelkezik, és irányítása alatt fejlődött az egészségügyi intézmény. Lukács Antal 2007 óta tölti be a székelyudvarhelyi kórház igazgatói tisztségét.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!