
Fotó: Barabás Ákos
Lukács Antal, a székelyudvarhelyi kórház jelenlegi főigazgatója kap újabb hároméves kinevezést az intézményvezetői tisztség betöltésére. A szerdán lezajlott versenyvizsgának a kórház fejlesztésére vonatkozó igazgatói tervek ismertetése is része volt, eszerint a kórház több részlegét is kibővítik.
2017. július 05., 20:372017. július 05., 20:37
Egyetlen jelentkezőként vizsgázott szerdán a kórházigazgatói tisztség újbóli betöltéséért Lukács Antal, az egészségügyi intézmény jelenlegi vezetője. A sikeres vizsga után két napon belül, a fellebbezési időszak végén kapja meg az újabb három évre – illetve szükség esetén kétszer három hónapos meghosszabbításra – szóló kórházigazgatói kinevezést.
– fogalmazott viccelődve Lukács. Hozzáfűzte, nagyon komplex és egyre nehezebb feladat a kórház vezetése, nem is tervezi, hogy ebből az állásból megy nyugdíjba, de ezúttal még vállalta a kihívást.
A vizsga része volt a kórházfejlesztési tervek ismertetése is, erről kérdeztük részletesebben az igazgatót. Részét képezi az elképzeléseknek a kórház épületének kibővítése, a felső szintet leszámítva teljes magasságban. Ennek köszönhetően
így megnagyobbíthatják a belgyógyászati és hematológiai részleget, de az ortopédiai osztályt is, ahol a korábbi egy helyett már öt szakorvos dolgozik – magyarázta Lukács. Az épület majdani tetőterében irodákat rendeznek be a kórház adminisztrációs alkalmazottainak.
Lukács Antal: nagyon komplex és egyre nehezebb feladat a kórház vezetése. Archív
Fotó: Farkas Antal
Az onkológiai részleget a jelenlegi földszinti öltözők helyére költöztetik, utóbbi számára szintén felhúznak egy földszinti épületrészt. A kórháznak már van egy komputertomográfja (CT), de a sürgősségi részleg számára is vásárolnának egyet, valamint – akár egy szakcéggel való együttműködés részeként – beszereznének egy mágnesesrezonacia-készüléket (MR) is. Igaz ugyan, hogy a csíkszeredai kórházban van hasonló, de
– részletezte a tervet a kórházigazgató. A beruházások egy részére már rendelkezik pénzzel a kórház, a fejlesztéseket két éven belül elvégeznék. Az építkezés megkezdéséhez hiányzik egy tűzvédelmi és egy technikai terv, de Lukács szerint év vége előtt megszerzik a szükséges engedélyeket.
Tíz éve vezeti a kórházat
A vizsgabizottságot a városvezetés három képviselője és a megyei közegészségügyi igazgatóság két – az egészségügyi minisztérium által felhatalmazott – munkatársa alkotta, valamint megfigyelőként jelen volt az egészségügyi dolgozók szakszervezetének, a Sanitasnak a tagja, illetve az asszisztensek érdekvédelmi tömörülésének egy képviselője. Lukácsnak több témakörre kiterjedő menedzseri tervet is kellett készítenie a versenyvizsgára, továbbá a jelentkezési dossziéban mellékelnie kellett a szakirányú képzettségeket igazoló iratokat. Mivel a kórház a helyi önkormányzat alárendeltségében működik, a végzettségre vonatkozó jelentkezési kritériumokat az önkormányzat szabja meg – közölte megkeresésünkre a vizsgafeltételekkel kapcsolatban Zakariás Zoltán, a vizsgabizottság elnöke. Hozzáfűzte, hogy Lukács rendelkezik a kötelező menedzseri képzettséggel, közel húsz éve dolgozik a pályán, továbbá kórházigazgatóként is komoly tapasztalattal rendelkezik, és irányítása alatt fejlődött az egészségügyi intézmény. Lukács Antal 2007 óta tölti be a székelyudvarhelyi kórház igazgatói tisztségét.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
A Magyar Talajtani Társaság minden évben meghirdeti talajszelvény-versenyét, melyen idén egy, az Apor Lányok Feredője melletti talajszelvény is versenybe száll. Szavazatával ön is növelheti nyerési esélyeit.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Maros megye 33 középiskolájából ballagnak el a végzős diákok az első nyári hónap legelső hetén. Legtöbb tanintézetben június 2-4. között búcsúznak az alma matertől a tizenkettedikesek.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
Orosz drón csapódott egy galaci tömbházba péntekre virradóan. Szombaton is folyamatosan érkeznek a fejlemények mind országos, mind pedig nemzetközi szinten.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
szóljon hozzá!