
Gálfi Árpád. Számít a POL-osok támogatására az elkövetkezőkben is
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Szabad Emberek Pártjának (POL), a székelyudvarhelyi városvezetést értékelő dokumentuma kapcsán érintettként megkerestük Gálfi Árpád polgármestert, aki írásban értékelte lapunknak a frakció észrevételeit.
2022. március 23., 13:562022. március 23., 13:56
2022. március 23., 14:082022. március 23., 14:08
A székelyudvarhelyi városvezető értelmezése szerint abban a testületi többség azt fejezte ki, hogy megérti a városháza nehézségeit.

Követik a városvezetés fejlesztési projektjeinek alakulását – közölte a székelyudvarhelyi Szabad Emberek Pártja (POL) frakciója szeptemberben. Akkor féléves határidőre szóló igénylistát is összeállítottak az általuk prioritásként kezelendő projektekről.
„A választások időszakában és azt követően is bíztam, hogy a testületi többség megérti, hogy a városháza, a városvezetés, akaratától függetlenül, nehézségekkel küszködik (személyzeti problémák okozta nehézségek a fejlesztések kivitelezésénél, múltbeli hátrahagyott rendezetlen ügyek, politikai jellegű akadályok stb.), és hogy ezeket a nehézségeket minden erőfeszítést megtéve igyekszik orvosolni.
Ezt a bizalmat, azaz a választók bizalmát sem én, és meggyőződésem, hogy a képviselők többsége sem szeretné elveszíteni, hiszen ezt a bizalmat együtt kaptuk” – fejtette ki Gálfi.
Mint fogalmazott: most, amikor a problémák egy része megoldódni látszik, úgy tűnik, hogy a testületi többséget képező képviselők részéről is meg fognak kapni minden segítséget, hogy a bizalmat adó választóknak ne okozzanak csalódást, a mindennapi erőfeszítéseink pedig az ők támogató segítségükkel is érzékelhetőek legyenek.
„Meggyőződésem, hogy a városvezetői munka bizonyos része nem látható a nyilvánosság számára, de ez is a vállalt feladat teljesítését szolgálja, és célja a választók bizalmának megtartása, tisztségem gyakorlásának egyetlen forrása.
– összegez a portálunknak küldött válaszában Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere.
Egy autó és egy szekeres ütközött hétfőn este Székelyszentkirály határában, a baleset következtében egy személy elhunyt – erősítette meg lapunknak a község polgármestere.
Két csűr teljesen, valamint több épület részlegesen égett le keddre virradóra Szentegyházán.
A csíkszeredai rendőrség hivatalból indított eljárást vallási helyek vagy vallási tárgyak meggyalázásának gyanúja miatt a csíksomlyói Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
szóljon hozzá!