
Márványhoz hasonló színe van a nyers hátszínnek
Fotó: Erdély Bálint Előd
Drága, ugyanakkor roppant finom alapanyag a húsmarhák hátszín része, és garantált a siker, ha a látványra is adva a bordacsontot nem távolítjuk el az említett hústól – ezt így kisütve készíthetünk ugyanis tomahawk-steaket. De, hogy az ízlelőbimbók semmiben sem szenvedjenek hiányt, Karácsony József, a Főnix Konyha séfje bemutatta, hogyan is bánjunk a fenséges hússal.
2020. április 01., 12:022020. április 01., 12:02
2020. április 01., 12:122020. április 01., 12:12
Nagyon nemes, növendék marha hátszínjéből kivágott friss húst választott alapanyagként a tomahawk-steak elkészítéséhez Karácsony József, a Főnix Konyha séfje. Persze fontos az, hogy a hártyáktól megtisztított borda is együtt maradjon a hússal, hiszen ez adja az étel jellegzetességét.
– fogalmazott a szakember.
Különösen oda kell figyelni a nemes hús elkészítésénél
Fotó: Erdély Bálint Előd
„Roppant nehéz megfelelően elkészíteni ezt a steaket, hiszen ha teljesen átsütjük, akkor olyan rágós lesz, mint a cipőtalp. Ha viszont kellő odafigyeléssel dolgozunk és inkább egy médium sütést választunk, akkor omlani fog a nyersen márványhoz hasonlító hús a szánkban” – magyarázta Karácsony.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Éppen ezért nem kell előzetesen bepácolni, hogy puha legyen. Elég ha sütés előtt közvetlenül bedörzsöljük durva, lehetőség szerint tengeri sóval és borsot és bőven tehetünk rá, illetve pár szem rózsabors is kell, ami nem feltétlenül pikáns, inkább egy kellemesen édeskés ízű fűszer.
Elsősorban pikánsságra kell törekedjünk, hiszen maga a hátszín édeskés ízű” – magyarázta Karácsony József. Ezután megkenegethetjük fokhagyma práddal és némi csípős paprika szósszal is, hiszen mindkettővel jó ízhatást érhetünk el.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Közben elkezdhetjük a grill-serpenyő felhevítését, amelynek már füstölnie kell, amikor beleöntünk kevés olívaolajat és kevés konyakot. Csak ezután tesszük bele a húst, amelynek mindkét oldalát négy-négy percig kell sütni.
„Nem kell megijedni attól, ha füstölni kezd a hús sütés közben, hiszen nagyon vastag, így nem tud odaégni. Azt szokták mondani, hogy percenként két-három millimétert sül befele” – jegyezte meg a szakember. Ha elkészültünk, akkor csökkentsük le a lángot és hagyjuk így a steaket, amíg mellette megsül a köret.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Karácsony a hús mellé helyezte el a gombát, a koktélparadicsomot és a bébirépát, illetve a friss szőlőt, fűszerként némi sót, borsot, petrezselyemet és őrölt köményt használva. Mint mondta:
„Ezek garantálják, hogy semmi sem marad, majd a tányéron” – viccelődött. Maga a köret egyébként öt-tíz perc alatt elkészül.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A steak zamatának megőrzése érdekében forró gránitlapon kell tálalni az ételt – ez így is történik a komolyabb éttermekben.
– jegyezte meg a szakember, aki szintén ezt a tálalási módot választotta. A hús és a grillezett köretek mellett ugyanakkor vegyes friss saláta és friss szeletelt alma is helyet kapott a gránitlapon. A séf rámutatott, az étel mellé érdemes kibontani egy igazán finom konyakot.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ha ilyet készítünk, akkor elfogyasztása után érdemes megbontani egy minőségi konyakot
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
Demeter András István lemondott kulturális miniszter pénteken közölte, hogy a felmentéséről szóló elnöki rendelet közzétételéig változatlan eltökéltséggel látja el feladatait.
A marosvásárhelyi tanácsosok megnyirbálták a városvezetés által benyújtott hitelösszeget, az eredeti százötvenmillió lejes kölcsön helyett csak nyolcvannyolcmillió lejes keretet fogadtak el. A tervezett beruházásokat is módosították.
A hosszú hétvégén az ország nagy részén légköri instabilitásra, átmeneti esőkre és időnként megélénkülő szélre lehet számítani – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) ügyeletes meteorológusa, Oana Catrina.
Sulyok Tamás köztársasági elnök az Európa Tanács alkotmányjogi tanácsadó testületétől kérte a fennálló alkotmányos kérdések értékelését és a testület szakértői közreműködését – közölte a Sándor-palota pénteken az MTI-vel.
Gyergyószentmiklós önkormányzata átfogó közigazgatási és városüzemeltetési átszervezést visz véghez. Amellett, hogy a kötelező létszámcsökkentést végrehajtják, a hatékonyabb működést, lakosságot jobban kiszolgáló hivatalt ígérnek.
Elfogadták a csíkszeredai Fodor Sándor park körüli út-és járdahálózat felújítására a megvalósíthatósági tanulmányt az önkormányzati képviselők májusi ülésén pénteken egyéb határozatok mellett. A beruházás értékét közel 7 millió lejre becsülték.
Az ország nagy részét érintő viharos szélre adott ki pénteken elsőfokú (sárga) riasztásokat az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Ismét meghosszabbította a Brassó Megyei Törvényszék Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke, valamint Kurkó András, a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció volt igazgatóhelyettese hatósági felügyeletét.
1 hozzászólás