
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Kihirdette pénteken Klaus Iohannis államfő az 5G hálózatok kiépítéséről szóló törvényt – írja az Agerpres hírügynökség az Államelnöki Hivatal pénteki közlésére hivatkozva. A szenátus június 7-én fogadta el döntő házként a kormány által kidolgozott jogszabályjavaslatot.
2021. június 11., 17:352021. június 11., 17:35
A törvény többek között kimondja, hogy 5G hálózatot csak olyan cég telepíthet Romániában, amelynek erre vonatkozó igénylését határozattal jóváhagyja a miniszterelnök, a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) láttamozását követően. Amennyiben a CSAT úgy értékeli, hogy az ország biztonságát fenyegető kockázatok merülnek fel, negatív véleményezést bocsát ki.
Az 5G hálózatokat telepítő cégek kizárólag engedéllyel rendelkező fejlesztők által gyártott technológiákat, berendezéseket és szoftvereket használhatnak. Azok a cégek, amelyek megszegik ezt az előírást, üzleti forgalmuk egy és öt százaléka közötti összegnek megfelelő bírsággal sújthatók.
Amennyiben a jóváhagyás megszerzését követően a nemzetbiztonságot érintő kockázatok és fenyegetések merülnek fel, a CSAT igénylésére a miniszterelnök visszavonhatja az engedélyt – írja elő a jogszabály.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
szóljon hozzá!