
Fotó: Forrás: Brassói Regionális Útügyi Igazgatóság
Nem csak a sofőrök, hanem a hóeltakarítással megbízott cégek és a hatóságok szemszögéből is bepillantást nyerhetünk a hóeltakarításba a Brassói Regionális Útügyi Igazgatóság által megosztott fotók és videók révén. Mutatjuk.
2018. november 19., 15:162018. november 19., 15:16
2018. november 19., 15:172018. november 19., 15:17

Megnehezíti az autósok és az útkarbantartással megbízott cégek dolgát a szűnni nem akaró havazás Hargita megyében. Udvarhelyszéken egy megyei útszakasz máris használhatatlan.
Fotó: Forrás: Brassói Regionális Útügyi Igazgatóság
Fotó: Forrás: Brassói Regionális Útügyi Igazgatóság
Fotó: Forrás: Brassói Regionális Útügyi Igazgatóság
• Videó: Brassói Regionális Útügyi Igazgatóság
• Videó: Brassói Regionális Útügyi Igazgatóság
• Videó: Brassói Regionális Útügyi Igazgatóság
A kora délutáni órákban Marosfőn már 20 centiméter vastagságú volt a hóréteg
Fotó: Forrás: Brassói Regionális Útügyi Igazgatóság
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a hadsereg szakértői által végrehajtott robbantásos művelet eredményeként a Duna vízszintje 2 centiméterrel emelkedett a csernavodai atomerőmű környékén a hétfői szinthez képest.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
1 hozzászólás