
Mielőbb bővítenék a szabadtéri sporteszközöket
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az egészséges életmódot elősegítő, sportolásra és kikapcsolódásra is alkalmas közösségi teret szeretne kialakítani a fenyédi önkormányzat a községközpontban lévő Márton Áron utcában. Jelenleg egy felújításra váró multifunkcionális futballpálya, illetve kültéri sporteszközök is találhatók a helyszínen.
2022. november 29., 13:242022. november 29., 13:24
2022. november 29., 14:472022. november 29., 14:47
Noha a lakók részéről van rá igény, kevés aktív kikapcsolódást szolgáló közösségi tér van Fenyéden, ezért is döntött úgy a község vezetősége, hogy ezen irányba is fejleszteni szeretnének – nyilatkozta lapunknak Bokor Botond helyi polgármester. Mint mondta,
A Márton Áron utca alkalmas ilyen célra, hiszen ehhez közel vannak az egyházi és tanintézmények, ugyanakkor ott területet is tudtak vásárolni.
Az elmúlt időszakban létrehoztak egy szabadtéri sporteszközökkel felszerelt kondiparkot, amely már most nagyon népszerű a fiatalok körében. A helyszínen lévő, pályázati pénzből épült multifunkcionális sportpályát is szeretnék mielőbb felújítani, amelyen minőségi műgyepet fognak elhelyezni. Erre korábban nem volt lehetőség a pályázat feltételei miatt – indokolta meg az elöljáró.
Arról is beszélt, hogy
Természetesen idővel lesznek új játékelemek is a közösségi téren.
Bokor Botond az is elmondta, hogy a helyszín közelében le szeretnék zárni az utcát az autós forgalom előtt, hogy nagyobb biztonságban legyenek a gyerekek és fiatalok. Megjegyezte, az elképzeléseik egy részét helyi forrásokból szeretnék megvalósítani, ugyanakkor a pályázati lehetőségeket is követik. Jövőre mindenképp elkezdődnek a fejlesztések a helyszínen.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hamarosan leadja a pályázatot a fenyédi önkormányzat járda és bicikliút létrehozásához a községközpont és Székelyudvarhely között – tájékoztatott Bokor Botond. Mint mondta, 5,5 millió euró értékű igénylést nyújtottak be a város vezetőségével közösen a települések közötti tömegközlekedés elektromos buszokkal történő biztosítása érdekében. Ezeken kívül az Anghel Saligny-programban pályáztak sikeresen hét utca leaszfaltozására, a Fenyéd-patakon átívelő három betonhíd megépítése, valamint a Küküllőkeményfalvát és Oroszhegy községet összekötő községi út korszerűsítésére. Azon dolgoznak, hogy mielőbb aláírhassák a finanszírozási szerződéseket.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia tavaly mintegy 50 millió euróval támogatta Ukrajnát egy NATO-n keresztül finanszírozott program keretében.
A kormánynak jövő héten el kellene fogadnia a közigazgatási reformcsomagot és a gazdaságélénkítő intézkedéseket – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Tűzesethez riasztott önkéntes tűzoltót bírságolt meg Galați megyében a rendőrség, amiért nem adott elsőbbséget az ugyanahhoz a tűzesethez igyekvő rendőrautónak – közölte pénteken a DCNews.ro hírportál.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az idei év a gazdaság „helyreigazításának” időszaka lesz, és az eddig elfogadott, illetve a következő hónapokban bevezetendő intézkedések hatása az év második felében válhat érzékelhetővé.
Nagyszabású ellenőrzést tartott csütörtökön a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság a térségben: az akció alkalmával 93 bírságot szabtak ki, és összesen 422,72 köbméter faanyagot koboztak el, mintegy 76 ezer lej értékben.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök „durva manipulációnak” nevezte pénteken a statisztikai intézet (INS) 2024-re vonatkozó adatait, és azt állította, hogy a számok utólagos „kozmetikázása” a jelenlegi kormányfő „kétségbeesését” tükrözi.
Az átmeneti technikai recesszió a szilárd alapokon álló gazdaságra való áttérés előre látható és elkerülhetetlen járulékos költségei közé tartozik – közölte pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!