
Mindig legyen gyanús, ami túl jó ahhoz, hogy igaz legyen. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán felhívta a figyelmet az SMS-ben vagy a különböző üzenetküldő alkalmazásokon (pl. WhatsApp) a mobiltelefonokra érkező, online munkát ajánló üzenetekre, amelyek célja az érzékeny felhasználói adatok gyűjtése.
2024. december 11., 15:212024. december 11., 15:21
Az igazgatóság képviselőinek szerdán közzétett figyelmeztetése értelmében az elmúlt napokban sok bel- és külföldön élő román állampolgár jelentette, hogy SMS-t vagy WhatsApp-üzenetet kapott különböző vállalatok humánerőforrás-osztályainak állítólagos képviselőitől. Az üzenetek
Megjegyzik, hogy ezek a csalási kísérletek onnan ismerhetők fel, hogy
az üzenetek ismeretlen számokról érkeznek, esetenként más országokból,
azzal kezdődnek, hogy „Üdvözlöm, itt az X cég munkaerő-toborzó menedzsere”,
és csak homályos részleteket közölnek „álláslehetőségekről”,
majd arra biztatnak, hogy a felhasználó küldjön vissza üzenetet az adott telefonszámra.
A kiberbiztonsági szakértők azt javasolják, hogy
még akkor sem, ha az üzenet látszólag megbízható intézménytől származik. Mindig ellenőrizzük külön kommunikációs csatornán a hatóságtól vagy intézménytől érkező üzenetek hitelességét, különösen ha érzékeny adatokat kérnek. Jelentsük ezeket az üzeneteket azoknak az intézménynek, amelyeknek a nevében ezeket küldték, hogy minél hamarabb fel lehessen hívni a figyelmet az újabb csalási kísérletekre – írja az Agerpres hírügynökség a kiberbiztonsági igazgatóság tájékoztatására hivatkozva.
Amennyiben a felhasználó kiszolgáltatta bankkártyaadatait, azonnal jelezze ezt a banknak, ha pedig valaki csalás áldozata lett, jelentse ezt minél előbb a rendőrségen, illetve értesítse a DNSC-t az 1911-es telefonszámon vagy a pnrisc.dnsc.ro platformon.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
Rosszindulatú daganatos betegséggel küzd Ákos. Az 58 éves énekes közleményben tudatta, hogy idén tavasszal egy rutinvizsgálat során pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak nála. A szükséges műtéten már átesett, állapota stabil, jelenleg otthon lábadozik.
szóljon hozzá!