
A futárcég figyelmeztetése, benne a hamis üzenettel
Fotó: FAN Courier Facebook-oldala
Az ön csomagja a raktárban van, és vissza fogjuk küldeni, kérjük, programálja újra a szállítást – ilyen és hasonló hamis üzeneteket küldenek a csalók futárszolgálatok és a Román Posta nevében. Az egyik futárcég közleményben tájékoztat, mire figyeljünk oda, hogy ne essünk csapdába.
2023. május 04., 20:312023. május 04., 20:31
2023. május 04., 21:372023. május 04., 21:37
A napokban többen is szembesültek azzal, hogy futárszolgálatok vagy a Román Posta nevében kaptak figyelmeztető sms-eket, hogy a rendelt csomagjuk a raktárban van, és ha nem programálják újra a szállítást, akkor visszaküldik azt a feladónak.
Több olvasónk is jelezte, hogy kapott ilyen üzenetet a napokban.
Fotó: Olvasónk
A FAN Courier futárcég közösségi oldalán is jelezte, hogy ismeretlen tettesek a cég nevében hamis sms-eket küldenek ügyfeleiknek.
A kattintás után az ügyfelek egy hamis honlapra lépnek be, ami pontos mása a valódi oldalnak.
A futárcég arra kéri az ügyfeleit, hogy legyenek óvatosak és csakis a hivatalos csomagkövető oldalt, a fancourier.ro/awb-tracking honlapot nyissák meg, és
„A FAN Courier futárcég soha nem kér bankkártyaadatokat: a bankkártya számát, lejárati idejét, CVC-kódot. Csupán a név és az IBAN-szám küldhető el biztonságban. Ha gyanús önnek valami, vagy nem biztos, hogy az adatok igénylése valós, ellenőrizze az üzenet valóságát a cyber.security@fancourier.ro email címen” – olvasható a figyelmeztetésben.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
szóljon hozzá!