
A vasúttársaság megígérte, hogy megsürgeti a sorompó beüzemelését
Fotó: Veres Nándor
Az állami vasúttársasághoz fordult Csíkszereda Polgármesteri hivatala a zsögödfürdői vasúti átkelőnél még év elején felszerelt, ám azóta sem beüzemelt sorompóval kapcsolatban. A vasúttársaság ígéretet tett az üzembe helyezés sürgetésére – olvasható a csíkszeredai városháza által közzétett Facebook-bejegyzésben.
2021. június 02., 20:002021. június 02., 20:00
Jó ideje helyére került már az automatizált sorompó a Csíkszereda déli kijáratánál található zsögödfürdői vasúti átkelőnél, érdemi előrelépés azonban mindmáig nem történt a beüzemelését illetően.

Noha már egy ideje felszerelték az automatizált sorompót a Csíkszereda déli kijáratánál levő zsögödfürdői vasúti átkelőhöz, ez még nincs működésbe helyezve. Ezért továbbra is elővigyázatosságra van szükség az ott közlekedők részéről az áthaladás előtt.
Csíkszereda Polgármesteri Hivatala ezért átiratban kérte az állami vasúttársaság álláspontját a sorompó működésével kapcsolatban. A hivatali közlemény szerint
Mint ismert, a szóban forgó vasúti átjáró veszélyes, korábban rendszeresen történtek ott balesetek, ezért is számít fontos előrelépésnek, hogy sorompót szereltek fel. A most felszerelt, de folyamatosan felemelt, de be nem üzemelt sorompó azonban még veszélyesebbé teheti a vasúti átkelőhelyet, hiszen az megtévesztő lehet az arra járó autósoknak, akik így továbbra is meggondolatlanul hajthatnak át a vasúti síneken amikor épp vonat is közlekedik.
A vasúttársaság illetékesei minden alkalommal hangsúlyozzák azonban, hogy
A polgármesteri hivatal átiratára adott válaszukban ez alkalommal is arra figyelmeztetnek mindenkit, hogy a sorompó üzembe helyezéséig továbbra is azok a közúti közlekedési szabályok érvényesek, amelyekre a vasúti átjáróhoz kihelyezett megállást jelző forgalmi tábla, illetve az ugyanerre figyelmeztető Szent András-kereszt is felhívja a figyelmet.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
szóljon hozzá!