
Huszonhárom csíkszeredai tömbház lakói várják a lehetőséget
Fotó: Gábos Albin
Egyelőre nem lehet tudni, hogy lesz-e új uniós pályázati kiírás a tömbházak hőszigetelésére, miután Csíkszeredában tőlük független okokból sokan lemaradtak a legutóbbi kiírásról. Noha pénz még bőven maradt, a szaktárcánál nem döntöttek.
2018. november 09., 15:542018. november 09., 15:54
Annak ellenére, hogy van rá igény és pénz is, továbbra sem született döntés arról, hogy lesz-e, és ha igen, mikor újabb pályázati kiírás tömbházak hőszigetelésére a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség (ADR Centru) hatáskörébe tartozó megyékben.
Miután Csíkszeredában a februári határidőig nem készült el a pályázatokhoz szükséges megvalósíthatósági tanulmányok jó része – az ehhez szükséges közbeszerzési eljárás eredménytelenül zárult, mert az ajánlattevők nem feleltek meg a feltételeknek –, 21 tömbház nem pályázhatott a támogatásért. Utólag még két társasház számára egészült ki a korábban hiányosnak ítélt dokumentáció, így
Csíkszereda Polgármesteri Hivatala többször is kérte idén a Regionális Fejlesztési és Közigazgatási Minisztériumot, illetve a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökséget, hogy ismételjék meg a pályázati kiírást, mert a rendelkezésre álló összegből még bőven maradt. Csíkszereda polgármestere is indítványozta az ügynökségnél, hogy tegyék lehetővé az új pályázati kiírást a 2014–2020-as Regionális Operatív Program 3.1A tengelyén belül.
A gyulafehérvári központú ügynökségtől lapunk is érdeklődött korábban a helyzetről, mint rámutattak, a polgármesteri hivataloktól ők azt kérték, hogy jelezzék, van-e szükségük új pályázati kiírásra, ugyanakkor pontosítsák, hogy hogyan állnak a pályázatok előkészítésével, és milyen nagyságrendű támogatást igényelnének. Ugyanakkor az új kiírásra vonatkozó kérést és indoklást továbbították a Regionális Fejlesztési és Közigazgatási Minisztériumhoz, mivel ez az egyetlen, amely új pályázati kiírásról dönthet a Regionális Operatív Programot illetően.
Előrelépés azóta sem történt, a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség legutóbbi, Nagyszebenben megtartott közgyűlésén Ráduly Róbert Kálmán polgármester azt mondta, felelősöket is fognak keresni, és meg kell nézni, mit tett az ügynökség az új kiírás érdekében.
viszont a program két év múlva lezárul. Az ügyben a Regionális Fejlesztési és Közigazgatási Minisztériumot is megkerestük, hogy mikor lehet új pályázati kiírásra számítani. Válaszukban nem ígértek semmit, csak azt, hogy a következő időszakban a szaktárca illetékesei elemezni fogják egy új pályázati kiírás lehetőségét a rendelkezésre álló pénzalapok és az igénylések függvényében.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!