
Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
Tizenháromszor riasztották a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőséget medve miatt az elmúlt héten, ezek közül négy esetben találták a helyszínen a nagyvadat.
2024. szeptember 17., 14:432024. szeptember 17., 14:43
2024. szeptember 17., 14:522024. szeptember 17., 14:52
Csíkszeredából 4, Lázárfalváról, Csatószegről, Lövétéről, Ócfalváról és Etédről 1–1, Alsósófalváról és Tölgyesről 2–2 bejelentés érkezett, miszerint medvét láttak lakott területek közelében. A Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség keddi közleménye szerint ezek közül
Mind a négy esetben sikerült egy csendőri egységnek hang- és fényjelzések segítségével az erdőbe kergetnie a vadállatokat.
Év eleje óta 344 riasztást regisztráltak, amelyek medvékre vonatkoztak lakott területek közelében. Ezen helyszínek mindegyikére azonnal küldtek egy csendőrcsapatot. A járőrök minden esetben egy ideig a területen maradtak, hogy megbizonyosodjanak arról, a veszély elhárult.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.
Az alkotmánybíróság hétfőn elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia párt beadványát a Románia és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank között aláírt hitelmegállapodás ratifikálásáról szóló törv&
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
szóljon hozzá!