
Képünk illusztráció
Fotó: Borbély Fanni
Legkésőbb április elejétől ingyenes lesz a telekkönyvi kivonatok kikérése – olvasható Cseke Attila fejlesztési, közigazgatási és közmunkálatokért felelős miniszter nyilatkozata az RMDSZ közleményében.
2025. február 06., 14:072025. február 06., 14:07
2025. február 06., 14:442025. február 06., 14:44
A telekkönyvi kivonatok kikéréséért a telek- és ingatlantulajdonosok ezentúl nem fizetnek díjat. Az intézkedés legkésőbb április 10-én lép érvénybe, a virtuálisan igényelt kivonatok pedig nyártól lesznek ingyenesek. A miniszter hozzátette, hogy
2024-ben a kataszteri hivatal – a fejlesztési minisztérium alárendeltségében működő közintézmény – 3,5 millió telekkönyvi kivonatot állított ki, és 60 millió lejt szedett be a szolgáltatásért.
„Jelenleg, amikor egy telekkönyvi kivonatot vagy egy igazoló okiratot kérünk ki a kataszteri hivataltól, fizetnünk kell érte. Pedig ezt a szolgáltatást az állam egy intézménye nyújtja, amelyet közpénzből tartunk fenn, és az alkalmazottakat is közpénzből fizetjük.
– jelentette ki Cseke Attila.
A miniszter azonban hozzátette, vannak kivételek: a szolgáltatásért továbbra is fizetniük kell az ingatlanberuházóknak, akik egyszerre több tucat kivonatot igényelnek, valamint azoknak a személyeknek, akik más tulajdonáról kérnek telekkönyvi kivonatot.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
Rendkívüli egyeztetésre hívja össze a PSD vezető testületeit Mihai Fifor, miután Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással. A szociáldemokraták szerint a döntés előtt nem egyeztettek velük.
Erős szélre és zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése újabb politikai vitát váltott ki. Ilie Bolojan szerint a lépés a PNL megosztására irányul, míg az USR képviselője azt kifogásolja, hogy Nicușor Dan államfő nem egyeztetett előzetesen az új jelölt személyéről.
Eugen Tomac visszaadta kormányalakítási megbízását, ezért Nicușor Dan államfő vasárnap Adrian Veșteát kérte fel új kormány létrehozására. Az elnök szerint a politikai válságból végül csak egy pártok által támogatott politikai megoldás vezethet ki.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
szóljon hozzá!